Avrupa Sınav Koleji Türkiye şampiyonu oldu

Avrupa Sınav Koleji Türkiye şampiyonu oldu
Fikret Yüksel Vakfı'nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği First Robotics Competitions (FRC)'nin Turkish Off-Season Turnuvası’na Türkiye genelinde 54 seçkin lise katıldı. İstanbul Ataşehir Ülker Sports Etkinlik Salonu'nda gerçekleşen yarışma 3 gün sürdü.

Satır içi resim 3
Yarışmaya katılan liseli gençler en iyi olmak için kıyasıya mücadele etti. Yarışmaya bu yıl ikinci kez katılan Avrupa Sınav Koleji öğrencileri 54 okul arasından ilk 8’e kalmayı başardı. Büyük bir mücadeleyle geçen final müsabakalarında rakiplerini geride bırakan Avrupa Sınav Koleji Eurobotics takımı Türkiye şampiyonluğunu elde etmiştir.2017 yılı Türkiye birincisi olan Eurobotics Takımı, daha önceki yarışmalarda da dereceye girdi, Türkiye’de Rookie Ödülünü, Amerika’da ise Team Spirit Award ödülünü ülkemize kazandırdı.

Satır içi resim 1

Not: Avrupa Sınav Koleji öğrencileri Türkiye’de ilk kez İstiklal Marşını okurken Türk Bayrağımızı göndere robotları 6697 ile çekti.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.