DGS için bekleyiş sürüyor

DGS için bekleyiş sürüyor
DGS sonuçlarının açıklandığı tarih olan 16 Ağustos’tan bu yana DGS tercih kılavuzu bekleyişi sürüyor. DGS tercihlerini ne zaman yapacağını merak eden öğrenciler ÖSYM sitesini sık sık kontrol ediyor. Peki ÖSYM DGS tercih kılavuzunu yayımladı mı? 2018 DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

Heyecanla beklenen DGS tercihleri ne zaman başlayacak sorusunun kesin cevabı ne yazık ki belli değil. Geçen yıl baz alınırsa ÖSYM DGS sonuçlarını açıkladıktan 6 gün sonra tercih sürecini başlatmıştı. Beklentimiz ÖSYM’nin DGS tercih sürecini bir hafta içinde başlatması yönünde.

ÖSYM’nin internet sitesinden yaptığı duyuruya göre, 21 Temmuz 2018’de  uygulanan meslek yüksekokulları ile Açıköğretim önlisans programları mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı’na ait değerlendirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınav sonuçlarını bugün saat 16.45’ten itibaren ÖSYM’nin, “https://sonuc.osym.gov.tr” adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.