EBA Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır? EBA Kursları Ne Zaman Başlayacak?

EBA Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır? EBA Kursları Ne Zaman Başlayacak?

18 Eylül 2017 tarihinde okulların açılması ile beraber EBA (Eğitim Bilişim Ağı) kursu içinde başvurular sistem üzerinden alınmaya başladı.Peki EBA kursu başvurusu nasıl yapılır? EBA kurs başvuruları son tarihi ne zaman ?Hangi öğrenciler EBA kurslarına başvuru yapabilme hakkına sahip? İşte ayrıntılar...

EBA Kurs Başvurusu Resimli Anlatım

EBA’nın resmi sitesi www.eba.gov.tr girdikten sonra E-Kurs sekmesini açın.

Karşınıza Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi gelecek. Buradan öğreciler için eba girişi seçeneğini tıklamanız gerekiyor.

Daha sonrasında karşınıza http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS//giris.jsp adresi gelecek.

Buradan da e-okul bilgileri seçeneğini işaretleyerek T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemi Kullanıcı Doğrulama sistemini doldurmanız gerekecek. İlgili alanları doldurduktan sonra giriş yap seçeneğine basarak sistem içersine girebilirsiniz.

Sistem içinde yine e-kurs sekmesini tıkladıktan sonra karşınızda öğrenci bilgileriniz gözükecek. Sistem üzerinde bilgilerimi güncelle seçeneğine bastıktan sonra öğrenci işlemleri menüsünden kurs tercih sekmesine tıklayarak kurs tercihleriniz yapabilirsiniz. Ders seçimi bttikten sonra kaydet seçeneğini işaretleyerek işleminizi bitirebilirsiniz.

EBA KURSLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen EBA kursları, öğrencilerin başvurularını tamamlamasının hemen ardından 2 Ekim 2017 tarihinde başlayacak ve 14 Ocak 2018 tarihine kadar sürecek. Bu süreçte eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, istedikleri takdirde ikinci dönem için de Destekleme ve Yetiştirme Kursları'na katılabilecek.

İkinci dönem kurs başvuruları ise 7 Şubat 2018 tarihinde alınmaya başlanacak ve 18 Şubat 2018 tarihine kadar sürecek. Başvuruların ardından ikinci dönem kursları 3 Mart 2018 tarihine başlayacak.

EBA KURS BAŞVURULARI NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK?

14 Ocak 2018 tarihine kadar kurs başvuruları devam edecek.

KİMLER EBA KURSLARINA BAŞVURABİLECEK?

Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.

Örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

Açık öğretim öğrencileri, halk eğitimi merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e-kurs şifresi ile il/ilçe millî eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edecek şekilde başvurularını gerçekleştirir.

Özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler (özel okul öğrencileri), okullarının bulundukları ilçedeki kurs merkezlerinin birine başvurarak alacakları e-kurs şifresi ile aynı ilçedeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

Cem Radış

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.