KYK Sonuçları Açıklandı

KYK Sonuçları Açıklandı
KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı. KYK kredi ve burs hakkı kazanıp kazanmadığınızı https://sonuc.kyk.gov.tr/ linkinden sorgulatabilirsiniz.

ÖĞRENCİLER İNTERNETİN BAŞINA GEÇTİ

KYK burs ve kredi sonuçları için bekleyiş sona erdi. Öğrenciler, KYK'dan gelecek açıklamaya odaklanmışken duyuruyu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Twitter'dan yaptı. "2019 yılı KYK sonuçları açıklandı mı?" diye merak eden öğrenciler, sonuçların duyurulduğunu öğrenince internetten sorgulama yapmaya başladı.

SORGULAMA SAYFASINDA YOĞUNLUK


 
 
Kredi Yurtlar Kurumu'nun internet sayfasından sorgulattığı sonuçlar için girilen sayfada şu sıralarda aşırı yüklenmeden dolayı yoğunlu kyaşanıyor. Sorgulama sayfası geç açılıyor ya da yoğunluktan dolayı sayfaya erişilemiyor.

TWITTER'DAN DUYURDU

Bakan Kasapoğlu, öğrencilerin merakla beklediği KYK sonuçlarının açıklandığını Twitter'dan böyle duyurdu:

"Beklediğiniz an geldi! Kredi/burs başvuru sonuçları açıklandı.

Her zaman olduğu gibi binlerce gencimize geleceklerini inşa ettikleri bu süreçte destek vereceğiz ve onların yanında olmaya devam edeceğiz. 

Hepinize başarılı bir eğitim dönemi dilerim.


 
 
link: https://sonuc.kyk.gov.tr"

KYK BURS/KREDİ MİKTARI NE KADAR 2019?

Burs ve krediye ocak ayından geçerli olmak üzere zam yapıldı.

Üniversite öğrencilerine haberi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020’de burs ve kredi miktarının 500 liradan 550 liraya çıkacağını belirtti.

Burs ve kredi miktarı lisans öğrencilerine 550 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin 100 lira, doktora öğrencilerine ise bin 650 lira olarak ödenecek.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Bakan Kasapoğlu'nun KYK sonuçlarını duyurduğu tweet'in altına bazı kullanıcılar tepki mesajları attı. Burs ve kredilerin haksız şekilde dağıtıldığını savunan bazı öğrenciler, "Yazıklar olsun!" diye tepki gösterdi.

Öğrencilerin isyan ettiği tweet'lerden bazıları şöyle:

ek-aciklama-2019-11-16-120516.png
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.