Okullar ne zaman açılıyor?

Okullar ne zaman açılıyor?
19 Ocak cuma günü itibariyle okullar 15 tatil arasına girdi. Tatilin tadını çıkaracak öğrenciler ise okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ikinci dönemin başlama tarihini belirledi. Peki 15 tatil bu sene ne zaman bitecek? 
Okulların sömestr tatiline girmesi nedeniyle öğrenci ve veliler tatil planı yapmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ise ikinci dönemin başlama tarihini belirledi. Peki 15 tatil bu sene ne zaman bitecek? Okulların Şubat'ın kaçında açılacak.

Yoğun bir dönem geçiren öğrenciler 15 tatilinin 30 gün olup olmayacağını merak ediyor. 15 tatilin biteceği tarihle alakalı araştırmalar binlerce öğrenci tarafından yapılmaya devam ediliyor. Sömestr tatilinin tadını çıkaran öğrenciler bir diğer yandan ise ikinci dönem hazırlıklarını yapmaya başladılar. Bütün bu soruların yanıtları MEB'in yayınladığı çalışma takviminde yer alıyor. Sömestr tatili bitimiyle ikinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak. Yoklamalar bu tarihten itibaren alınmaya başlayacak ve ders programı belirlenecek.

15 TATİL 30 GÜN MÜ OLUR MU?

Özellikle sosyal medya üzerinde 15 tatil yani sömestrın 30 gün iddia edildiği gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl da gündeme gelen sömestr tatilinin 30 gün olacağı konusunda Milli Eğitim Bakanlığı'dan henüz bir açıklama gelmezken şuan için 15 gün olması öngörülüyor. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.