Okullara coronavirüs tatili

Okullara coronavirüs tatili

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında tüm bakanların katıldığı coronavirüs toplantısı sona erdi. Yaklaşık 5 saat süren toplantının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, corona virüs salgınına ilişkin alınan önlemlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

16 Mart’tan itibaren okulların bir hafta tatil olacağını belirten İbrahim Kalın, “Bu süreci, el birliğiyle ne rehavete ne de paniğe kapılmadan, inşallah birlikte atlatma imkan ve kabiliyetine sahibiz. 16 Mart'tan itibaren okullar (ilk, orta, lise) tatil edilecek. Ara tatil öne alındı. 16 Mart'tan itibaren okullar tatil Üniversitelerimiz, 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edilecektir. Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışı izne tabi olacaktır” dedi.

Kalın ayrıca, "Uzmanların yaptığı tavsiyeler çerçevesinde spor müsabakalarının Nisan sonuna kadar seyircisiz oynama kararı alınmıştır. Kamu görevlilerinin yurt dışı ziyaretleriyle ilgili genelge hazırlandı. Fevkalade bir durum olmadığı sürece kamu görevlileri izne tabi olacaktır. Vatandaşlarımızın yurt dışı seyahatlerini erteleme yönündedir. Yurt dışından gelen vatandaşlarımızın da 14 gün boyunca kendilerini karantinaya almalarını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.