Albayrak: 'Masaya yumruğumuz vurduk, doları düşürdük'

 Albayrak: 'Masaya yumruğumuz vurduk, doları düşürdük'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Rize'de halka hitap etti. Ekonomi gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak, "Ekonomimize tüm saldırıları püskürtüp, yolumuza daha da sağlam adımlarla devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Bakan Albayrak'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Dünyanın en büyük ekonomik saldırısıyla karşı karşıya kaldık. O saldırıda birileri Türkiye ekonomisi batacak diye hayaller kurdu. Ancak biz o saldırılara karşı masaya yumruğumuzu vurduk ve doları 5 liraya düşürdük.

Son bir iki ayda ekonomideki önemli gelişmelerle birlikte 81 bin KOBİ'mize 25 milyar liralık çok uygun maliyetlerle kredi imkanı sağladık. Yaklaşık 77 bin 500 esnafımıza da son bir ayda 7,5 milyar liralık finansman sağladık.

Bu hafta iş dünyası ile bir araya geldik ve bu yıldan itibaren 2,5 milyon kişiye istihdam sürecini de başlattık. Tüm bu saldırıları püskürtüp, yolumuza daha da sağlam adımlarla devam edeceğiz.” 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.