Bankalardan korona virüse karşı destek paketi

Bankalardan korona virüse karşı destek paketi

Ziraat Bankası, virüs salgınına ilişkin önlemlerini firmalara ilave kredi limiti tahsis edileceğini duyurdu. Buna göre Ziraat Bankası'nın 31 Mart'ta ödenmesi gereken kredi ödemeleri ertelendi. Öte yandan Vakıfbank da 9 maddelik destek paketini açıkladı. Paket kredi yapılandırmadan, kredi ödemelerinde esneklik sağlanmasına kadar birçok madde barındırıyor. Halkbank ise hem bireysel hem de firmaların kredi ödemelerinde erteleme yapılacağını duyurdu.
 

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak da konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Albayrak Twitter'dan, "Koronavirüs salgınının ekonomiye olan etkilerini azaltmak, vatandaşlarımızın işsiz kalmasının önüne geçebilmek ve iş gücü piyasamızı ayakta tutmak için devreye almayı sürdürdüğümüz tedbirler kapsamında Kamu Bankalarımız da sorumluluklarının gereğini yerine getiriyor" ifadelerini kullandı.
 

Bankadan yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:
 

"Küresel çapta yaşanan ve ülkemizi de etkileyen Covid-19 salgınının ekonomik yaşama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle alınan önlemler kapsamında Ziraat Bankası olarak yeni destek adımlarını kamuoyunun bilgi ve dikkatine sunmak isteriz.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.