Dış Cephe Kaplamalarının Önemi

Dış Cephe Kaplamalarının Önemi
Dış cephe hizmetleri modern teknoloji desteği ile verilen ve tüm binalarda uygulanabilen bir sistemdir. Malzemelerin kaliteli kullanılması ve işçiliklerin uzmanlar tarafından yapılması dış cephe kaplama işlemlerini çoğu binalarda gerekli kılmıştır.
 
 Dış Cephe Kaplamalarda Hangi Malzemeler Kullanılır?
 
 Dış cephe kaplama hizmetlerinde fiziksel ve kimyasal etkilere karşı dirençli olan malzemeler kullanılmaktadır. Fiziksel ve kimyasal etkilere dirençli malzemelerin başında taş yünü ve cam yünü gelmektedir. Ayrıca XPS ve Poliüretan malzemeler kullanılarak dış cepheler daha dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu görülür. Pencere ve kapı bölümleri için farklı malzemeler seçilir. Daha ucuz ve daha dayanıklı olmasından dolayı cam malzemeleri kullanılır. Ayrıca cam ürünlerinin yalıtım konusunda müşteri memnuniyeti sağlandığı görülmüştür.
 
 Tesisat ve Borularda Hangi Malzemeler Kullanılır?
 
 Duvarlarda ve çatılarda kullanılan malzemeler tesisat ve borularda da kullanılmaktadır. Cam yünü ve taş yünü kullanımı dışında kauçuk köpüğü adı verilen malzeme de borularda ve tesisatlar çeşitli bölümlerinde kullanılmaktadır.
 
 Kalite bakımından dış cephe kaplama sistemleri ve malzemeleri kişilere birçok fayda sağlamaktadır. İlk olarak ustalar uygulamalara geçmeden önce dış cephesini yenileneceğin binanın hakkında araştırma yapar ve en doğru malzeme seçilir. Bu sebeple kullanılan malzeme çok önemlidir. Malzemenin kaliteli olmasıyla da dış cephenin sunduğu faydalar artacaktır. Böylece sistem uzun ömürlü olur.
 
 Dış Cephe Kaplamasının Sağladığı Faydalar Nelerdir?
 
 1) Binalarda yaklaşık yarı yarıya tasarruf imkânı sağlar. Dış sıvalar ve giydirme cepheler ısı yalıtımı bakımından çok önemlidir. Yaklaşık %50 oranın da ısıtmaya verilen harcamalar azalmaktadır. Aynı şekilde soğutma için yapılan harcamalarda düşecektir.
 
 2) Binalarda küflenmeyi ve rutubeti engeller. Havaların aşırı sıcak ve soğuk olduğu zamanlarda binalarda rutubet riski oldukça fazladır. Fakat doğal veya yapay taş plaklar ile çok daha sağlıklı ortamlar oluşturulabilir.
 
 3) Binaların ömrü uzar. Bu uygulamalarda kullanılan malzemelerin tamamı binaların ömrünü arttırmaktadır. Bunun dışında evinizin daha konforlu olabilmesi için de bu hizmetten faydalanılır.
 
 4) Dış cephe sistemleri ile belli dereceye kadar hava oluşumlu gürültü yalıtımı oluşturularak binadaki yaşam kalitesi ciddi derecede artacaktır.
 
 5) Mineral yün ile yapılan dış cephe yalıtım sistemleri yapısal olarak yangın koruma konusunda performansı oldukça fazladır.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.