Dolar tarihi rekor kırdı

Dolar tarihi rekor kırdı
Dolar/TL kurunda hareketlilik devam ediyor. Kur yeni günde 4.0436 seviyesine kadar çıkarak rekor kırdı. Dolarda bir önceki rekor 4,0368 ile 23 Mart'ta kırılmıştı.

Geçen hafta 4,03’e kadar gidip oradan 3,93’e hızlı bir geri çekilme yaşayan kur, dün yeniden 4,03’e yaklaştı. Gün içerisinde 4,0274’e kadar çıkan dolar/TL, akşam saatlerinde yeniden 4 seviyesine çekildi.

Konunun hassasiyeti nedeniyle ismini vermek istemeyen üst düzey bir bankacı, "Son iki haftaya bakıldığında ekonomi ağırlıklı iç siyasette faizlerin düşürülmesi için bir paket,
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomiden sorumlu yetkililere yönelik eleştirileri yer alıyor. Bugün de Merkez Bankası konuya dahil oldu. Bu sürecin nereye gittiğini anlamadığımız için bu yaşananlar piyasada bir endişe olarak kalıyor ve fiyatlamaları etkiliyor" dedi.

Hürriyet gazetesinde bugün yer alan bir haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ekonomi yönetimine yönelik eleştirilerini AK Parti'nin son MYK toplantısında da sürdürdüğü belirtildi.

Habere göre Erdoğan, "Yurtdışına gitmeden önce faizlerle ilgili bir toplantı yaptık. Düşürülmesinden bahsettik. Sonra ben yurt dışındayken, Merkez Bankası faiz artırdı. Bir de tek adamlık derler, bu nasıl tek adamlıksa, karar alıyoruz uygulamıyorlar. Benim arkamdan iş çevirdiler" dedi.

Haberde ayrıca Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in istifasını Başbakana ilettiği iddialarının da kulislerde konuşulmaya başlandığı da iddia edildi. Haberde Başbakan Yıldırım'ın devreye girerek bu girişimi önlediği de belirtildi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.