Dolar/TL haftaya 6.58 seviyesinde başladı.

Dolar/TL haftaya 6.58 seviyesinde başladı.
Korona virüsü 21. yüzyılın en büyük ekonomik krizlerinden birine yol açarken piyasalar ekonomik yardım paketlerinin etkilerini izliyor. Dolar/TL haftaya 6.58 seviyesinde başladı.

Piyasalar korona virüsü salgını ve bu salgının etkilere karşı alınan önlemlerin etkilerini izliyor. Dolar/TL güne 6,58 seviyesinden başlarken, euro/TL 7,04’ten açıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsünden bugün 9 kişinin daha hayatını kaybettiğini belirterek “Bugüne kadar toplam 20.345 test yapıldı, 1.236 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik” dedi. THY 5 nokta hariç tüm dış hat seferlerini 27 Mart’ta durduruyor. Onur Air da uçuşlarını durdurmuştu.

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) Strateji, Politika ve İnceleme Bölümü Direktörü Martin Mühleisen, küresel ekonominin corona virüsünden oldukça vahim etkileneceği, ancak pandeminin yayılma döneminin uzun sürecek olması ve istihdam oranlarının yüksekliği sayesinde ilk şoku savuşturacağı öngörüsünde bulundu.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.