Ekonomide bugün

Ekonomide bugün
THY part-time çalışacak elemanlar arıyor

THY, İstanbul’daki ofislerinde haftanın en az iki günü tam zamanlı olmak üzere, en fazla 30 saat çalışacak personel arıyor. Başvurular 15 Mart’a kadar THY’nin web sitesinden yapılacak.

Türk Hava Yolları (THY) en az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3. sınıf öğrencisi olan, part-time çalışacak elemanlar arıyor. Başvurusu kabul edilenler, THY’nin İstanbul’daki ofislerinde haftanın en az iki günü tam zamanlı olmak üzere, en fazla 30 saat çalışabilecek. Başvurular THY’nin web sitesinden yapılacak.

750 liralık kalkan

Batı Karadeniz’in önemli balıkçı limanlarından Akçakoca’da avlanan 5 kilogram ağırlığındaki kalkan 750 liraya satıldı. Balıkçılar tarafından Akçakoca açıklarında avlanan 5 kilogramlık kalkan, tezgahtaki yerini aldı. Tezgahta bir süre sergilenen kalkan, kilogramı 150 liradan alıcı buldu.

Milyonerler geçen yıl 144,3 milyar liralık döviz aldı

Türkiye’deki milyoner mudilerin döviz tevdiat hesaplarındaki miktar, geçen yıl 2017 sonuna göre 144,3 milyar lira artarak 550 milyar lirayı aştı. Milyonerler hesaplarına, 41,5 milyar liralık Türk lirası cinsinden para, 2,6 milyar liralık da altın ekledi.

IMF Başkanı’ndan uyarı: Fırtınaya hazır olun

Küresel ekonominin beklentilerin üstünde bir hızla yavaşladığını söyleyen IMF Başkanı Lagarde, “Fırtınaya hazırlıklı olun” dedi. Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, küresel ekonominin beklentilerin üstünde bir hızla yavaşladığına dikkat çekti ve küresel ekonomiyi etkileyen “dört bulutun” olası bir “fırtına” yaratabileceğini uyarısı yaptı.

Tanzim satışları başladı

İstanbul ve Ankara’da gıda tanzim satışları başladı. Vatandaşlar 3 kilo satın alabilecek. Satış noktalarında ilk etapta domates, salatalık, ıspanak, patates, soğan, patlıcan ve biber satışı gerçekleşecek.

Dolar kuru bugün ne kadar?

Dolar/TL, yeni haftanın ilk işlem gününde 5,27 seviyesinden alıcı buluyor.

Geçen haftanın son işlem gününde 5,2338’e kadar gerileyen dolar/TL, cuma gününü önceki kapanışa göre yüzde 0,38 değer kaybıyla 5,2478’den tamamladı.

Dolar/TL ABD faiz artış hızındaki yavaşlama ve TCMB’nin sıkı duruş söylemlerinin yarattığı iyimserlikle 5,25’e gerileyen kur bugün hafif yükselişle 5,27’den işlem görüyor..

Euro/TL de 5,96 civarında hareket ediyor.

Dolar endeksi ise yükselişini üst üste 7’nci işlem gününe taşıyarak 96,6’ya çıktı.

Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar Oldu?

Altının gram fiyatı, haftaya düşüşle başlamasının ardından 221,2 lira seviyesinde dengelendi.

Cuma günü dar bant içinde hareket eden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışın hemen üzerinde 221,8 liradan tamamladı.

Bugüne düşüşle başlayan altının gram fiyatı, saat 09.50 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,27 azalışla 221,2 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 361 lira, Cumhuriyet altını 1.479 liradan satılıyor.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.