Enflasyon tek haneye düştüğüne göre, Türkiye’nin uçma zamanı geldi

Enflasyon tek haneye düştüğüne göre, Türkiye’nin uçma zamanı geldi
Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, pek çok kalemde meydana gelen fiyat artışına rağmen son açıklanan enflasyon rakamının yüzde 9 olmasını köşesine taşıdı. Muratoğlu, “Enflasyon düştü, ama hâlâ bazı kendini bilmezler; “O zaman neden her şey pahalı” diye çıkıp akılları sıra itiraz ederler. Onlar pahalı değil güzel kardeşim, alamıyorsanız size fakir derler” ifadelerini kullandı.

Sözcü gazetesi Murat Muratoğlu’nun “Uçmayan kalmasın” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Enflasyon tek haneye düştüğüne göre Türkiye'nin uçma zamanı geldi. Önümüzde hiçbir engel kalmadı. Yıllardır dünya lideri olacağız diye uçtular, inananı da buldular. Oysa diğer ülkelerin çok da umurlarında ya Türkiye'nin ekonomisi… Mal satıp satamayacağı, verdiği borçların dönüp dönmeyeceği adamların tek derdi… Neden seni batırmak istesin ki?

Şimdi sıra diğer ülkelerin sarayda huzura çıkıp sadakatlerini bildirip, hediye bırakmalarında… Dünyayı dize getirmedik mi? Bize öyle söylenmişti halbuki…

Enflasyon düştü, ama hâlâ bazı kendini bilmezler; “O zaman neden her şey pahalı” diye çıkıp akılları sıra itiraz ederler. Onlar pahalı değil güzel kardeşim, alamıyorsanız size fakir derler.

Fakir olup olmaman da önemli değil! Sizden toplanan paraların amacı, belli bir zümrenin yaşantılarını rahatça sürdürebilmesi, tatlarının kaçmaması… Vakıfların daha hızlı kalkınması!

Bakın ülkede dünya okçuluk yarışması yapıldı. Kaçınız havada uçuşan okları seyredip keyif almaya çalıştı? Yarışma kimin keyfi için yapıldı?”
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.