Erdoğan’ın açtığı 10 km'lik yol için ne kadar harcandı?

Erdoğan’ın açtığı 10 km'lik yol için ne kadar harcandı?
Söz konusu yolda, 500 metre yüksekliğindeki Boztepe’nin altından 3 bin 300 metre, hemen yanındaki 300 metre yüksekliğindeki Öceli Tepesi’nin altından 2 bin 30 metre uzunluğunda olmak üzere toplam 5 bin 330 metre uzunluğunda iki tünel bulunuyor.

Ayrıca yolun olası heyelanlardan etkilenmemesi için 75 km uzunluğunda fore kazıklar çakıldı.
 
“TABİATLA TATLI BİR MÜCADELE”
 
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı M. Hilmi Güler, Çevre Yolu’nun Ordu’nun 4. aort damarı olduğunu söyledi. Güler, “Türk mühendisleri burada tabiatla tatlı bir mücadeleye girdiler. Bu ortak güzel ilişkiden harika bir çevre yolu çıktı. Bu 8 yıllık bir çalışmaydı. Bu yatırımlarla Ordulu hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artırmayı hedefledik. Şimdilik ilk etabı 1 milyar liraya mal olan, ikinci etabını da yeni dönemde başlatacağımız bu yatırım Ordululara ve Karadenizli hemşehrilerimize hayırlı olsun. Attığımız bir imza ile başlayıp, bir eserle sonuçlanan, hayatımızı rahatlatan bu yatırımları yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.