Hayat Sigortaları ile Ferdi Kaza Sigortaları Arasındaki Fark Nedir?

Hayat Sigortaları ile Ferdi Kaza Sigortaları Arasındaki Fark Nedir?
Bir cümleyle ferdi kaza sigortası nedir sorusunu cevaplamak gerekirse; günlük hayat içerisinde başınıza gelebilecek ani kazalar sonrasında sigorta sahibine maddi güvence sağlayan sigorta ürününe ferdi kaza sigortası denir. Ferdi kaza sigortasının, hayat sigortası ile karıştırılmaması gerekir. Hayat sigortaları ile ferdi kaza sigortaları arasındaki fark nedir sorusunun, her iki sigorta ürününün birbirinden ayrıştırılması için sigorta ürünü seçiminden önce sorulması gerekir.
 
Ferdi Kaza Sigorta Ürünleri 3 Farklı Temel Konuda Güvence Sağlar
 
Günlük hayatınız içerisinde karşılaşabileceğiniz tatsız sürprizler olarak adlandırılan kazaları engellemek için önlemler alsanız da ne yazık ki istenmeyen kazalarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Karşılaştığınız kaza sonucunda meydana gelen maddi zararın karşılanması konusunda sigortanız, size büyük ölçüde yardımcı olur. Bunlar; meydana gelen kaza sonrasında ihtiyaç duyulan tedavi masrafları, kaza sonrasında devamlı sakatlık söz konusuysa devamlı sakatlık teminatı ve vefat durumunda aileye vefat teminatıdır. Bu 3 temel konu, hayat sigortaları ile ferdi kaza sigortaları arasındaki fark nedir sorunun cevapları arasında yer alır. Ferdi kaza sigortası kazadan sayılan haller doğrultusunda bu üç temel konuda güvence sağlar.
 
Ferdi Kaza Sigortası Ürünlerinin Birbirlerinden Farkı Nedir?
 
Cigna Finans sigorta ürünleri, sigorta sahiplerine çeşitli alternatifleri farklı avantajlarıyla birlikte sunar. 7 farklı ferdi kaza sigorta ürünü, kendinize en uygun sigortayı seçmeniz için ortaya çıkmıştır. Bu 7 farklı sigorta, 3 temel güvenceyi sunmanın yanında her biri farklı avantajlarıyla sigorta sahiplerine sunulur.
 
Ferdi Kaza Sigortası Kapsamında Kazadan Sayılan Haller
Ferdi kaza sigortasının teminatlarını yerine getirebilmesi için kaza şartlarının vuku bulması gerekir. Ferdi kaza sigortası genel şartları nelerdir sorusunu cevaplandırmak gerekirse;
  • Aniden ve beklenmedik şekillerde meydana gelen gazların solunumu,
  • Meydana gelen yanıklardan ve ani bir hareket sonrasında kas ve sinirlerin incinmesi, kopması ve zarar görmesi,
  • Yılan veya böcek sokması sonucunda  tezahür eden zehirlenmeler,
  • Isırılma sonucunda ortaya çıkan kuduzdan dolayı vefat durumu ya da bedensel arızalar, ferdi kaza sigortası genel çerçevi içerisinde kazadan sayılan haller arasında yer alır. Aynı zamanda bu kaideler, hayat sigortaları ile ferdi kaza sigortaları arasındaki fark nedir sorunun önemli ayrımlarını da içerir.
 
Hayat Sigortaları ile Ferdi Kaza Sigortaları Arasındaki Fark Nedir?
 
Sigortalar, kapsadıkları konular gereği sigorta sahiplerini güvence altına almaktadır. Hayat sigortası; günlük hayatta başa gelebilecek olan vefat, sakatlık gibi riskleri poliçede yer alan tutarda güvence altına alınmasını, sizin ve sevdiklerinizin zor durumlar karşısında daha güçlü olmanızı sağlar. Hayat sigortaları ile ferdi kaza sigortaları arasındaki fark nedir sorusunun en net cevabı ise; ferdi kaza sigortasının, kazalar sonucunda meydana gelebilecek vefat, sakatlık, tedavi gibi durumlarda sizi ve sevdiklerinizi güvence altına almasıdır. Hayat sigortası ise sebebi her ne olursa olsun her türlü ölüm durumunda vefat teminatı sağlamaktadır.   
 
Ferdi Kaza Sigortasına Kimler Başvurabilir?
Ferdi kaza sigortası denildiğinde akla ilk olarak trafik kazaları gelse de ferdi kaza sigortası ürünleri, kaza tanımları içerisinde yer alan her şeyi, tamamen ya da kısmi olarak poliçe kapsamında güvence altına alır. Kaza kavramındaki temel şart; ani ve harici olarak kişinin iradesi dışında kazaya maruz kalmasıdır. Ferdi kaza sigortasına kimler başvurabilir sorusuna verilecek en doğru yanıt; Cigna Finans'ın ferdi kaza sigortası ürünlerine, potansiyel kaza risklerine karşı kendisini ve ailesini güvence altına almak isteyen kişilerin başvurabileceğidir. Sigorta yaptırmadan önce Cigna Finans temsilcilerinden, hayat sigortaları ile ferdi kaza sigortaları arasındaki fark nedir sorusunun cevabının alınması doğru sigorta ürünün seçimi açısından oldukça önemlidir.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.