Kompakt Şalter

Kompakt Şalter
Kompakt şalter diğer bir adı ise termik manyetik şalter (TMŞ) olan manyetik ve termik olarak koruma esaslı alçak gerilimlerde devre kesicidir. Devre kesici olarak çalışan bir cihaz olup, güvenli elektrik kullanımı için tasarlanmıştır. Bu devre kesici normal olan durumlarda devreyi açıp kapatma işlemlerini yapmaktadır. Normal durumlar dışında ise devreden aşırı akımın geçmesi veya kısa devre oluşabilecek durumda devreyi keserek limitör özellikleri ile koruma amaçlı çalışan bir düzenektir.


 
Kompakt şalter çeşitleri kendi arasında termik koruma ve manyetik koruma olarak ikiye ayrılmaktadır. Termik koruma, adından da belli olduğu gibi termik bir ısı durumuna bağlı olarak devreyi koruma sistemini yapmaktadır. Manyetik koruma ise sabit bir kontak ile hareketli olan kontak arasında oluşmuş manyetik etkilenme sonucunda akıma dayalı bir koruma sistemidir.

Kompakt şalter çeşitleri oldukça kullanışlı olup, kullanımı zorunludur. Elektrik kullanımını rahatça sağlayabilmek ve güvenli olması adına gereklidir. Fiyat ve performans açısından birçok markanın kompakt şalter çeşitleri bulunuyor. Şalter çeşitleri arasında dikkatli seçimler yapmak gerekiyor. Kaliteli markaların şalter çeşitleri arasından seçim yapmanızı öneririz. Konu elektrik olduğunda daha dikkatli bir kullanım ve güvenli olacak malzemeler ürünler tercih edilmelidir.

Kompakt şalter fiyatları ve çeşitleri için kaliteli markaların üretmiş olduğu listeye Elektromarketim içerisinden rahatça bulabilirsiniz. Uygun tmş fiyatları ile yüksek performans sağlayabilirsiniz.
Tüm Kompakt Şalter çeşitlerini ElektroMarketim üzerinden inceleyebilirsiniz.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.