Yeni Ekonomi programı Erdoğan’ı ikna etmek için hazırlandı

Yeni Ekonomi programı Erdoğan’ı ikna etmek için hazırlandı

Ekonomi yazarı Uğur Gürses, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’na tepki gösterdi. Söz konusu programın yerel seçim sonrası yeni bir siyasi hamle olduğunu belirten Gürses, “Şuna ikna oluyorum giderek; Bakan Albayrak'ın sunduğu "yalan ekonomik dünya" bizleri değil kayınpederini ikna etmeye dönük...Kısa vadede siyasi olarak iki büyük metropole patladı az değil” ifadelerini kullandı.

Ekonomi yazarı Uğur Gürses, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“2020'ye "Değişim başlıyor" denmiş; doğru ve çok yerinde bir slogan olmuş. Bakan Albayrak, Mart yerel seçim sonuçlarıyla bu değişimin başladığını teslim etmiş.

Doktora tezlerinde örnek gösterilecek" bir ekonomik çakılma yahu bu...

 

Şuna ikna oluyorum giderek; Bakan Albayrak'ın sunduğu "yalan ekonomik dünya" bizleri değil kayınpederini ikna etmeye dönük...Kısa vadede siyasi olarak iki büyük metropole patladı az değil...

Tarihte ilk galiba; TCMB Para Politikası Kurulu üyeleri siyasi program açıklamasında ön sıralara dizilmişler. Dünyada başka örneği var mı? Sizin ne işiniz var orada? Sonunda da ayakta alkışladılar.”

gurses1-001.pnggurses2-001.pnggurses3.pnggurses4.pnggurses5.png

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.