11. Balkan Tarihi Kongresine Yıldız Yağacak

11. Balkan Tarihi Kongresine Yıldız Yağacak
Bu yıl on birincisi düzenlenen uluslararası Balkan Tarihi Kongresi, 2-3 Aralık 2017 Tarihleri arasında Büyük Otelin yerine yapılan Ömer Halisdemir Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Polonya, Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan, Kosova ve Türkiye'den 60 akademisyen ile bu sene rekor kıran 11. Balkan Tarih kongresi, iki ayrı salonda, 13 oturum halinde yapılacak.

Kongreye katılacak ünlü isimler arasında, Türk Tarih Kurumu eski başkanlarından İYİ Parti Kayseri milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halacoğlu, MHP Kocaeli milletvekili Saffet Sancaklı, Makedonya Türk Hareket Partisi Genel Başkanı ve milletvekili Enes İbrahim, Batı Trakya Türkleri'nin efsanevi lideri Sadık Ahmet'in eşi Işık Sadıkahmet, Lozan Mübadilleri Vakfı başkanı Ümit İşler, Rumeli Balkan Türkleri konfederasyonu başkanı ve Bulgaristan DOST Partisi Genel Başkan yardımcısı Zürfeddin Hacıoğlu bulunuyor.

Kongre salonunda resim sergisi ve kitap stantları da yer alacak. TRT tarafından canlı yayın gerçekleştirilecek. Kongre, halka açık olacak ve ücretsiz olarak takip edilebilecek.
Kongrenin protokol açılışı ve onur konuklarının konuşacağı ilk oturum 2 Aralık Cumartesi günü saat 10:30'da başlayacak.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.