14 günlük karantina bitti

14 günlük karantina bitti
Sağlık Bakanı Koca, Vuhan'dan tahliye edilen 42 kişinin bundan sonra normal hayatlarına devam edeceklerini, herhangi bir takip gerekmediğini bildirdi. Koca, koronavirüs tespitinde kullanılan yerli kitin gelen talepler doğrultusunda ihraç edileceğini duyurdu.

Bakan Koca: "Koronovirüs olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 14 günlük karantina sürecini geçirdiler. Herkesle ayrı ayrı ilgilenildi. Bundan sonra normal hayatlarına devam ediyor olacaklar. Herhangi bir takip gerekmiyor" dedi. 
 
Taburcu edilen Meltem Soylu, "Vuhan'da doktora öğrencisiydim. Karantina haberi ile büyük bir şok yaşadık. Hiçbir şekilde ulaşım için bir vasıta bulamadık. Operasyon çok başarılı bir şekilde yürütüldü. Ulaşımın tamamen durduğu bir şehirde bizi ülkemize getirdiler. Vuhan'daki karantina süreci bittikten sonra tekrar giderek eğitimi tamamlamak istiyorum. Vuhan'daki arkadaşlarımla görüştüğümde çok karamsarlar" dedi.
 
Vuhan'dan gelen Burcu Öner ise "Başka ülke vatandaşı olup Vuhan'dan kendi istekleri ile çıkmayan arkadaşlarımız da var. Özellikle Afrika ülkeleri vatandaşı olan arkadaşlarımız ülkelerinden tahliye konusunda bir yardım alamadılar. Umarım bu süreç bir an önce sona erer" ifadelerini kullandı.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.