2'nci iddianamenin davası başladı

2'nci iddianamenin davası başladı

Ümraniye'de bir gecekonduda 12 Haziran 2007'de 27 el bombasının ele geçirilmesi ile başlayan Ümraniye soruşturmasının ikinci ve üçüncü iddianamelerinin birlikte görüleceği ”ikinci Ümraniye davası” davasının üçüncü oturumu Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampusu'nun yanında ki duruşma salonunda başladı.

 

Duruşmaya aralarında tutuklu sanıklar Yeni Parti Genel Başkanı Tuncay Özkan, Esenyurt Belediyesi eski Başkanı Gürbüz Çapan, Muvazzaf askerler Mustafa Koç, Mustafa Dönmez, Mehmet Ali Çelebi, Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin ve Türk Metal Sendikası eski Başkanı Mustafa Özbek’in de bulunduğu 49 tutuklu sanık katıldı. Tutuklu sanıklardan İnönü Üniversitesi eski Rektörü Fatih Hilmioğlu , polis memuru Fahri Kepek ile hastanede tedavileri devam eden Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz gelmedi.

 

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, ATO Başkanı Sinan Aygün, eski Milletvekili Emin Şirin, YÖK eski Başkanı Kemal Gürüz, Genelkurmay eski Adli Müşaviri Erdal Şenel, Prof. Dr. Yalçın Küçük, 19 Mayıs Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay, Uludağ Üniversitesi eski Rektörü Mustafa Abbas Yurtkuran, Ankara DGM eski Hakimi Tanju Güvendiren, emekli Orgeneral Kemal Yavuz’un da aralarında bulunduğu 32 tutuksuz sanık katıldı.

 

Duruşmaya izleyici olarak katılan CHP Milletvekilleri Atilla Kart ve Şahin Mengü ise avukatlara ayrılan bölümde oturdular.

 

Duruşma başlamadan önce sanık yakınları ile tutuklu sanıklar birbirlerine el sallayarak selam verdiler.Yeni Parti üyesi olan bir grup Genel Başkanları Tuncay Özkan’ı alkışladı.

 

(Ayşegül Usta / Özden Atik – DHA)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.