haber baslik ustu

"2 yıl dağda kal sonra krallar gibi yaşa"

"2 yıl dağda kal sonra krallar gibi yaşa"
Son dönemde gerek ülkemizde gerek ülke dışında güç ve itibar kaybeden terör örgütü PKK/YPG Türkiye'deki Kürt gençlerini hedef aldığı ortaya çıktı.

Hain örgüt Türkiye'deki bazı Kürt gençlerimizi  "10 yıl süre ile örgüte hizmet edin ardından size herhangi bir Avrupa ülkesinde oturma ve iş imkanı vereceğiz" vaadiyle bünyesine kattığı biliniyordu. Ancak örgüte katılan gençlerden hiçbiri 4-5 yıldan fazla yaşamını sürdüremedi. Terörist örgütün sözde yönetim kadrosu savaşmadığı için 30 yıldır hep aynı kişiler olarak kaldı.

Savaşan, kandırılan ve öldürülen Kürt gençler oldu. Sözde yönetim kadrosu bu Kürt gençlerin ölümünden hiç rahatsız olmuyor çünkü bu hain örgütün sözde yönetim kadrosunun Kürt olmadığı biliniyor.

HDP'Lİ BELEDİYELERDE İŞ İMKÂNI

Haber Ayyıldız ekibin edindiği bilgilere göre dağda kendileri için ölecek birilerini bulamayan hainler, şimdi 10 yıllık süreyi 2 yıla düşürdü. Terör örgütünün kaybolan itibarı yüzünden örgüte üye olma yaşı 14-15'lere kadar düştü. Hainler bu gençleri tehdit ve zor kullanarak dağa kaçırdığı biliniyor. Örgütün şimdiki hedefinde şehirlerdeki işsiz gençlerin olduğu belirtildi. Terör örgütü PKK/YPG, dağda 2 yıl kalan Kürt gençlere başta Diyarbakır Büyükşehir Belediye'si olmak üzere HDP'li belediyelerde iş imkânı sağlayacağı vaadinde bulunuyor. 

Özel Haber/Haberiniz.com.tr
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.