4 HDP'li belediye başkanı daha gözaltına alındı!

4 HDP'li belediye başkanı daha gözaltına alındı!

Mardin’in Savur, Derik ve Mazıdağı ilçeleri ile Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin HDP’li belediye başkanları haklarındaki terör soruşturmaları kapsamında gözaltına alındı.

Mardin’de HDP yönetimindeki Savur Belediye Başkanı Gülistan Öncü, Mazıdağı Belediye Başkanı Nalan Özaydın, Derik Belediye Başkanı Mülkiye Esmez ile Urfa'nın Suruç ilçesi Belediye Başkanı Hatice Çevik sabah saatlerinde evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmalar nedeniyle gözaltına alındığı belirtilen belediye başkanları, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. HDP’li Belediye Başkanlarının işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Ayrıca bir gözaltı haberi de Gaziantep’ten geldi. Gaziantep'te PKK’ya yönelik düzenlendiği belirtilen operasyonda HDP Gaziantep İl Başkanı Müslüm Kılıç gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terör, İstihbarat, Asayiş ve Özel Harekat şubeleri ekipleri şafak vakti helikopter ve İHA destekli HDP Gaziantep İl Başkanlığı ile Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Başkanlığı binalarına eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda HDP İl Başkanı Müslüm Kılıç'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Son gözaltılarla kayyum atanan belediyelerin sayısı 24’e yükselmiş oldu.


 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.