ABD Büyükelçisi Jeffrey: Ermenistan sürecini destekliyoruz

ABD Büyükelçisi Jeffrey: Ermenistan sürecini destekliyoruz

 

 

ABD Ankara Büyükelçisi James Jeffery, normalleşme sürecine giren Türkiye-Ermenistan ilişkilerini değerlendirirken, “Süreci destekliyoruz, inşallah bu süreç devam edecek. Bu konu Türkiye ile Ermenistan arasındaki müzakerelerde, onun için siz karar vereceksiniz” dedi.

 

ABD Ankara Büyükelçisi James Jeffery, normalleşme sürecine giren Türkiye-Ermenistan ilişkilerini değerlendirirken, “Süreci destekliyoruz, inşallah bu süreç devam edecek" dedi.

 

Jeffery, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’e, tebrik ziyaretinde bulundu. Basına kapalı olarak gerçekleşen ziyaret yaklaşık yarım saat sürdü. Jeffery, ziyaret sonrası Meclis’ten ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

“Türkiye Ermenistan” ilişkilerinin sorulması üzerine Jeffery, Türkiye ile Ermenistan arasında ki mutabakat metinlerine destek verdiklerini, bu sürecin devam etmesini umduklarını söyledi. Normalleşme sürecine giren Türkiye ile Ermenistan ilişkilerini değerlendirirken, ABD’nin süreci siyasi olarak desteklediklerinin altını çizdi.

 

ABD Büyükelçisi Jeffery, “Süreci destekliyoruz, inşallah bu süreç devam edecek. Bu konu Türkiye ile Ermenistan arasındaki müzakerelerde, onun için siz karar vereceksiniz. Somut halde bütün Kafkasya’da barış ve istikrar arıyoruz dedi.. Mink grubunda faaliyetlerimiz var. Mesela, Gürcistan ile kırgınlık hakkında sonuç arıyoruz. Özellikle Ermenistan ile Türkiye arasındaki süreci destekliyoruz” dedi.

 

(ANKA)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.