Abdüllatif Şener: "Türkiye'nin tamamını kaybetse bile..."

Abdüllatif Şener: "Türkiye'nin tamamını kaybetse bile..."
CHP Konya İl Örgütü'nün düzenlediği programda konuşan Abdüllatif Şener, 31 Mart sonrası için şu değerlendirmelerde bulundu: “Ben şimdilik bir erken seçim öngörmüyorum. Türkiye'nin tamamını kaybetse bile erken seçime gitmemek için direnecektir. Çünkü, koşulların kendisi için uygun olmadığı bir ortamda seçimden kaçacaktır. Aslında normalde seçim sonuçları iktidarı sarsacak nitelikte ortaya çıktığı zaman her ülkede seçime gidilir.

“TEK BAŞINA SEÇİM KARARI ALABİLİYOR AMA…”

Ama ben Sayın Erdoğan'ın huyunu bildiğim için söylüyorum, beraber siyaset yaptığım için söylüyorum. Kendisi, erken seçim koşulları ortaya çıktığı halde bir erken seçime gitmemek için direnecektir. Anayasayı da ona göre hazırlamıştır. Kabul edilen anayasada onu gösteriyor. Kendisi tek başına seçim kararı alabiliyor. Ama mecliste seçim kararı alabilmek için çoğunluğa ihtiyaç vardır, bunu mecliste bulmak biraz imkânsız görünüyor. Ve kendi elindeki seçime götürme yetkisini de kullanmayacaktır. Ama bu onu daha büyük zorluklara sürükleyecektir.”
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.