Açılım diasporayı cesaretlendirdi

Açılım diasporayı cesaretlendirdi

AKP iktidarının ’Ermeni açılımı’ Türkiye karşıtlarını cesaretlendirdi. Avrupa Birliği’nin desteğini arkasına alan Ermeni diasporası, sözde ’soykırımı’ Türkiye’ye kabul ettirmek için harekete geçti. Diaspora, 6 Ekim’de Avrupa Parlamentosu’nda ’soykırımın reddi’ne ilişkin konferans düzenleyecek. Konferansta ”Soykırımın reddi ifade özgürlüğünün bir çarptırması ve demokratik toplumların temelleri için tehdittir “ argümanı öne sürülecek. Avrupa Ermeni Federasyonu, Yahudi Laik Toplumu Merkezi ve IBUKA-Fransa tarafından AP’de düzenleyeceği konferans, Alman Hrıstiyan Demokrat parlamenteri Elmar Brok’un himayesinde gerçekleşecek.

 

Amaçları...

 

PanArmenian’a göre, Avrupa Ermeni Feredasyonu, konferansın, Avrupa Birliği’nin politika yapıcılarına, ’soykırımın reddinin ifade özgürlüğünün bir çarptırması ve demokratik toplumların temelleri için bir tehdit oluşturduğu’nu anlatmayı amaçladığını belirtti.

 

(Yeniçağ)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.