Adli Tıp'tan şok bir rapor daha

Adli Tıp'tan şok bir rapor daha

 

Münevver'in 6 tırnağında Garipoğlu ailesinden iki erkeğe ait DNA, 4 tırnağında ise bir kadına ait DNA bulundu.

 

Adli Tıp Kurumu, Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili hazırladığı kapsamlı raporu soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi. Rapora göre; Münevver Karabulut'un 6 tırnağında Garipoğlu ailesinden iki erkeğe ait DNA bulundu. Genç kızın 4 tırnağında da bir kadına ait DNA örneklerine rastlandı.

 

Bahçeşehir'deki villada 3 Mart'ta başı kesilerek öldürülen ve cesedi Etiler'de bir çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili olarak Adli Tıp Kurumu'nun hazırladığı kapsamlı otopsi raporu 52 günün ardından soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşen Yılmaz'a önceki gün gönderildi. Akşam Gazetesi'nden Ercan Öztürk'ün haberine göre, 29 sayfalık yeni raporda ilkinde yer almayan ilginç detaylar da yer aldı. Münevver'in cesedi üzerinde yapılan incelemede, tırnaklarının takma olduğu, bunlardan 6'sında katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun ailesinden iki erkeğe ait DNA saptanırken, 4 tırnağında da bir kadına ait DNA örneklerine rastlandı.

 

Adli Tıp tarafından hazırlanan 29 sayfalık raporda, cinayetin tek bıçakla işlendiği belirtildi. Raporda genç kızın cesedinin parçalanmasında kullanılan testerenin sapı, kafasının bulunduğu poşet ile olay yerinde bulunan bir başka poşetten alınan DNA örnekleri, evde çamaşır sepetinin içinde bulunan eşofmandaki örnekler ile uyum sağladığı anlatıldı.

 

GARİPOĞLU AİLESİNE AİT 'Y-STR KROMOZOMU'

Münevver'in sol sutyeni içinde yapılan incelemede ise yine zanlı Cem Garipoğlu ailesinin erkek bireylerine ait Y-STR kromozomu bulundu. Raporda, bu kromozomun, cinayet sonrası kayıplara karışan Cem'e ait olabileceğine dikkat çekildi.

 

Otopside sperm bulaştıran teknisyen görevden alındı

Münevver Karabulut'un iç çamaşırına otopsi sırasında sperm bulaştıran teknisyenin geçtiğimiz hafta görevden alındığı öğrenildi. Yaklaşık 10 yıldır Adli Tıp Kurumu'nda çalıştığı öğrenilen teknisyenin, mevcut teknisyenler içinde en tecrübelisi olduğu belirtildi. İsmi verilmeyen teknisyenin Mardin'in Mazıdağı Köyü'nde meydana gelen katliamı incelemek üzere İstanbul'dan gönderilen tek teknisyen olduğu ifade edildi.

 

10 UZMAN İNCELEYECEK

Bu arada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün talimatıyla Yüksek Denetleme Kurulu'ndan (YDK) 10 uzman önümüzdeki hafta Adli Tıp Kurumu'nda incelemeler yapacak.10 uzman, Adli Tıp Kurumu'nun son 3 yılını mercek altına alacak.

 

(Gazetevatan)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.