Afrin'den büyük kaçış

Afrin'den büyük kaçış
Afrin'den son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Türkiye ve ABD'nin anlaşmaya varmasıyla Afrin'den sonraki hedef olan ilçede büyük bir hareketlilik var, YPG'liler kaçış hazırlıklarına başladı.

Gözler Afrin kent merkezine çevrilmiş durumda. Kenti gören tepelere yerleşen Türk tanklarının fotoğrafları sosyal medyadan paylaşıldı.

TSK: Zeytin Dalı Harekâtı'nın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bin 444.

Yüzlerce sivil güneydeki Suriye rejimine ait bölgeye doğru kaçıyor. Reuters haber ajansı, Afrin'den ayrılan sivillerin fotoğraflarını dünyaya geçiyor.

09.50 : TSK: Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bin 444.

08.40 : ABD ve Türkiye'nin Menbic'ten YPG'nin çekilmesi için anlaşmaya varmasıyla, Afrin'den sonraki hedef olan ilçede büyük bir hareketlilik başladı. YPG'li teröristler, Menbic'teki evlerini ve mülklerini satmaya başladı.

07.30 : Genelkurmay Başkanlığı'nın harekâtın elli altıncı gününde Afrin'in kuşatıldığını ve sivillerin çıkışı için güvenli bir koridor bırakıldığını açıklamasıyla, gözler ilçe merkezine çevrilmiş durumda. Afrin'i gören tepelere yerleşen Türk tanklarının fotoğrafları sosyal medyadan paylaşıldı.07.25 : Afrin'in batısı ve doğusundaki birçok köy dün el değiştirdi, yüzlerce sivil güneydeki Suriye rejimine ait bölgeye doğru kaçıyor. Reuters haber ajansı, Afrin'den ayrılan sivillerin fotoğraflarını dünyaya geçti.07.00 : Afrin'e Zeytin Dalı Harekâtı'nın elli sekizinci gününde tüm gelişmeleri canlı bolgla aktarıyor olacağız.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.