Ağıralioğlu: Yerel seçimlerde iddialıyız

Ağıralioğlu: Yerel seçimlerde iddialıyız
Ağıralioğlu, bu kapsamda büyük bir mesuliyet altında olduklarını dile getirdi. Ağıralioğlu, şöyle devam etti: "Kongrede partimiz kendisini tarif edecek. Bir anlamda vizyon kurultayı olacak. İYİ Parti olarak hem seçmenimize hem de milletimize karşı ne tür bir mesuliyetin altında olduğumuzu biliyoruz. Bu sorumluluğu taşıyabilecek bir kadro dizayn edilecek. Bir bakıma gölge kabine kurulmuş olacak. Sayın Meral Akşener'in etrafından gelişmiş bir siyasi cazibe var. Bu cazibeyi Türkiye'nin ümidi haline getirecek kadrolar oluşturulacak. Bir liderin omuzladığı hareketten memleketin her meselesini omuzlayabilecek kadro hareketine dönüşecek."

Kongrenin ardından yerel seçim çalışmalarına başlayacaklarını aktaran Ağıralioğlu, yerel seçimlerde iddialı olduklarını söyledi. Ağıralioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Belediyecilikte kuralsız ve nobranca bir dönem yaşanıyor. AK Parti kadroları iyi belediyecilik yaptıkları algısı ile kendilerine siyasi bir alan açmışlardı. Gelinen noktada yaptıkları yanlışlar nedeniyle seçmen tarafından ciddi şekilde uyarılacağı kanaatindeyim. Yerel seçimlerde iyi adaylarla, iyi belediyecilik iddiamızı buluşturmak istiyoruz. Liyakatli kadrolarla, hizmet merkezli, şeffaf yönetim anlayışını hedefleyeceğiz. Hesap veren belediyecilik anlayışını hakim kılacağız."

İYİ Parti'de ki istifalara da değinen Ağıralioğlu,  "Bu bir hazan ve kuruma değil. Yeni filizler ve yeni sümbüller açması için sağlıklı bir dökülme süreci olarak değerlendirilmeli. Zamansız bir yaprak dökümü değil zamanlı bir yaprak dökümüdür" diye konuştu.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
solgun6 ay önce
seçimden beri durulmadınız. zaman dar işiniz çok zor. gayret sizden zafer allah'tan