Ahıska Türklerinin büyük dava adamı Yunus Zeyrek hayatını kaybetti!

Ahıska Türklerinin büyük dava adamı Yunus Zeyrek hayatını kaybetti!

Sosyal medya hesabından oğlu Ahmet Gazi Zeyrek’in yaptığı açıklamada, Yunus Zeyrek’in dün gece hayatını kaybettiği öğrenildi.

Ahmet Gazi, “Babamı yarın (19 Ekim) saat 11:00’de Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Mimar Kemaleddin salonunda yapılacak cenaze merasiminin ardından, Kocatepe Camii’nde öğle namazını müteakip Karşıyaka mezarlığında ebediyete uğurlayacağız. Taziye ve destek mesajı ileten tüm dostlarımıza teşekkürler” ifadelerini kullandı.

2004’te Uluslararası Ahıska Türk Dernekleri Federasyonu başkanlığına getirilen Yunus Zeyrek, aynı yıldan beri “Bizim Ahıska” adlı dergiyi çıkarıyordu.

Yunus Zeyrek'in Güney Kafkasya’da Ahıska ve Acarya bölgelerine dair yaptığı araştırmalar önemli dergilerde yayımlanmış ve Gürcistan’daki bilim adamları tarafından da ilgi ile karşılanmıştı.

Yıllar boyunca Ahıska Türklerinin sesi olan Yunus Zeyrek’in vefatını derin bir üzüntü ile karşılıyoruz. Tüm Ahıska Türklerine ve Türk Dünyası’na derin başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.