Akar: 76 rejim mensubu etkisiz hale getirildi

Akar: 76 rejim mensubu etkisiz hale getirildi

Suriye ordusunun Türk konvoyuna yönelik saldırısının ardından sınıra giden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin İdlib'deki faaliyetlerinin yönetildiği Harekat Merkezinde komutanlarla görüşme gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Akar, "54 rejim hedefi ateş altına alınmış, çeşitli kaynaklardan aldığımız bilgiye göre şu ana kadar 76 rejim mensubu asker etkisiz hale getirilmiştir. İdlib'de her türlü tedbir alınmıştır" ifadelerini kullandı.

Rusya'ya bilgilendirme tepkisi

Türkiye'den askeri sevkiyat konusunda herhangi bir uyarı yapılmadığı yönünde Rusya'dan gelen açıklamaya cevap veren Akar, "Dün saat 16:13 ve teyiden saat 22:27'de ilgili arkadaşlarımız Rusya tarafındaki ilgili personele bilgi verdi. Bu iletişim ve bilgilendirmelere, tüm bu önlemlere rağmen rejim tarafından gece saat 01:13'te unsurlarımıza karşı ateş açılmıştır" dedi. Akar ayrıca "Bu intikaller önceden kurulan düzen çerçevesinde muhatabımız olan Ruslarla koordine edildi onlara hem yer hem zaman bakımından gerekli bilgiler verildi" diye konuştu. Rusya, Türkiye'nin konvoy hakkında kendilerinin bilgilendirilmediği açıklamıştı.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.