Akar: NATO’nun planlarını bloke etme niyetimiz yok

Akar: NATO’nun planlarını bloke etme niyetimiz yok
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar NATO ile Türkiye arasında terör örgütü YPG/PKK nedeniyle yaşanan gerilimle ilgili konuştu. Türkiye’nin NATO’nun planlarını bloke etme niyetinin olmadığını belirten Akar, “NATO ortamında ülkemizin hak ve menfaatlerine ilişkin birtakım iddialar ortaya koyduğumuzda bu, NATO'ya karşı bir tavır olarak algılanmamalı” ifadelerini kullandı.

AA Editör Masası’nda konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"NATO, Türkiye ile daha güçlü ve daha anlamlıdır. Türkiye'nin sorgulanması anlamsızdır. Bizim NATO'da çektiğimiz yükün herkes farkında. NATO ortamında ülkemizin hak ve menfaatlerine ilişkin birtakım iddialar ortaya koyduğumuzda bu, NATO'ya karşı bir tavır olarak algılanmamalı.

Planlarla alakalı sıkıntı bizimle ilgili değil. En son yapılan taviz değil. Yeniden değerlendirilmesine fırsat verdik. İki planın aynı anda yayınlanmasında mutabık kaldık. Makul isteklerimizden geri dönmemiz mümkün değil. Biz sabırla bildiklerimizi anlatmaya devam edeceğiz. YPG teröristtir bütün dünya bunu böyle bilecek. Bundan vazçmemiz asla sözkonusu değildir. Bunu gayrıresmi toplantılarda muhattaplarımız haklısınız diyor. Fakat çeşitli sebeplerden doları bunları bazıları söylemiyor"
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.