Akar'dan sözde 'Ermeni Soykırımı' tasarısına tepki!

Akar'dan sözde 'Ermeni Soykırımı' tasarısına tepki!
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Senatosu'nun sözde Ermeni soykırımı tasarısını kabul etmesine ilişkin, "Arşivlere bakın, tarihi tertemiz bu milletin hiçbir şekilde böyle bir şeyle ilgisinin bulunmadığını herkes görecektir" açıklamasında bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Senatosu'nun sözde Ermeni soykırımı tasarısını kabul etmesine ilişkin açıklama yaptı.

Akar, "Bu tarihi konuda siyasilerin karar alması veya birtakım iddialarda bulunması son derece temelsizdir. Arşivlere bakın, tarihi tertemiz bu milletin hiçbir şekilde böyle bir şeyle ilgisinin bulunmadığını herkes görecektir" dedi.

Akar, Türkiye ile Libya arasında varılan mutabakatın ardından Avrupa Birliği'nden gelen tepkiyi de değerlendirdi. Akar, "Libya ile mutabakat üçüncü ülkelerin hak ve hukukuna tecavüz değil. Sadece uluslararası hukuktan kaynaklanan hakkımızı koruyor, kolluyoruz." dedi. 

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.