AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten İlker Başbuğ açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten İlker Başbuğ açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP'li vekillerle bir araya geldiği görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ hakkına suç duyurusunda bulunulacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi.

Toplantının ardından Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantı gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Basın toplantısında Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında da açıklamalarda bulunan Çelik, "Yarın arkadaşlarımız suç duyurusunda bulunacak" ifadelerini kullandı.

Çelik'in açıklamaları şu şekilde:

"Yarın arkadaşlarımız İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunacaklar. Çeşitli zamanlarda siyaseti aşağılamaya çalıştığını görmüştük. Kişiler emekli olduktan sonra bu makamın arkasına saklanamazlar. Bu Genelkurmay Başkanlığı makamını istismar etmektir.

 
 

FETÖ ile mücadele için eski vesayeti cesaretlendirmek gibi bir yaklaşım budur. FETÖ'yü sevindirecek yaklaşım asıl budur. TSK yapılan asıl haksızlık budur. Hem milletimize saygıdan bahsedeceksiniz hem de Meclis'e dil uzatacaksınız, bu milletimize saygısızlıktır. Siyaseten gerekli cevap verilir. Biz kendi sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Kimse TSK hakkında böyle bir konuşma yapamaz. Aslında ilk açıklamadan sonra biraz ders almıştır diye düşünüyor, 'FETÖ'yü sevindirir' diye açıklama yapmak aynı zihniyetin devam ettiğini gösteriyor."

 

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.