Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı

Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı
Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener, İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programında engelli yurttaşlar ve aileleri ile bir araya geldi. "İlk iftar her zaman en özel insanlarla açılır" sloganıyla düzenlenen iftarda Akşener, şunları söyledi:

Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 1

Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 2

"Temel prensibim iftar sofralarında, STK'larla bir araya geldiğimde siyasi konuşma yapmam. Ailesinde engelli bulunan bir insan olarak ailelerin nasıl içlerinin titrediğini çok yakından yaşayarak gelmiş bir insanım.

Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 4

Engelli annelerine para yardımında sorunlar yaşanıyor diye duydum. Bu annelerin ekonomik olarak desteklenmesi lazım. Her şeyden tasarruf olabilir ama bu konudan olamaz.

Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 5

Engelli yakını olanlar evde olmak zorunda olduklarından bu kişilerin sigortalı yapılması gerektiğine inanıyorum. Devlet olarak bu ailelerimizin şüphesiz, şartsız birinci sınıf koşullarda yaşatılması gerekiyor."


Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 6

Parti olarak beyannamelerinin içinde çok ciddi projeler olduğunu ifade eden Akşener, “Özellikle engelli kardeşlerimizin tavsiyelerini dikkate alıyoruz. Bunlarla ilgili projelerin yapılması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.


Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 7

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, program öncesi gazetecilerin sorularını da yanıtladı.


Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 8

Akşener, “Benimle ilgili Kürtlerin oy vermeyeceği iddiası şehir efsanesi” açıklamasına yönelik HDP eş başkanı Pervin Buldan’ın, “Bu bir şehir efsanesi değil. Ben başta olmak üzere Sayın Akşener’e hiçbir Kürt’ün oy vermeyeceğini bugünden ifade etmek isterim” sözlerinin sorulması üzerine, “İnsanların tercihine saygı duyuyorum” şeklinde cevap verdi.


Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 9

Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 10

Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 11

Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 12

Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 13

Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 14

Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 15

Akşener, engelli vatandaşlarla iftar yaptı 16
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
solgun8 ay önce
isabetli bir hareket. allah kabul etsin