Akşener, Fethi Sekin’in anıtını ziyaret etti

Akşener, Fethi Sekin’in anıtını ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İzmir’deki ziyaretlerine devam ediyor. Akşener, Bayraklı’daki İzmir Adliyesi önünde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen polis memuru Fethi Sekin’in anıtını ziyaret etti. Akşener, beraberindeki heyetle birlikte anıta çelenk koyarak dua etti.

Akşener, burada kendisini bekleyen partililerle bir süre sohbet ettikten sonra Çeşme ilçesindeki programlara katılmak üzere, Bayraklı Adliyesi'nden ayrıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir programının dünkü bölümünde de Ege Üniversitesi'nde 20 Şubat 2015 tarihinde PKK terör örgütü tarafından şehit edilen Fırat Çakıroğlu adının verildiği parkın açılışını yapmıştı. Akşener, parkın içerisinde yer alan Fırat Çakıroğlu anıtına karanfil bırakmıştı. Açılışa, İYİ Parti Milletvekilleri ve belediye başkanları da katılmıştı.
 

FETHİ SEKİN KİMDİR?

Polis memuru Fethi Sekin, PKK’lı teröristlerin İzmir Adliyesi’ne yönelik saldırısını son anda püskürterek büyük bir kahramanlık örneği göstermişti.

5 Ocak 2017 tarihinde teröristlerin C kapısına yaklaşarak saldırıyı planladıkları gibi yapmalarını engelleyen Sekin, yanlarında 2 kalaşnikof, RPG-7 roketatar ve 8 mühimmatı, el bombaları bulunan teröristleri püskürterek olası faciayı önledi. Kahramanlığıyla canı pahasına çok sayıda insanın yaşamını kurtarmıştı. Sekin, teröristlerle girdiği çatışmada şehit olmuştu.

Hain saldırıda Sekin ile adliye personeli Musa Can da hayatını kaybetti, 3 avukat, 2 polis memuru, 2 adliye memuru ve 2 sivil olmak üzere 9 kişi yaralanmıştı. Saldırıyı gerçekleştiren 2 terörist ise olay yerinde öldürülmüştü.Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.