Akşener: Vatandaşın %64’ü Parlamenter Sistemi İstiyor

Akşener: Vatandaşın %64’ü Parlamenter Sistemi İstiyor
DEMRE'DE HAVAİ FİŞEKLİ KARŞILAMA
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iki günlük Antalya ziyaretinin ilk gününü tamamlayarak, ziyaretinin ikinci günü başlangıç noktası olan Demre ilçesine geldi. Akşener doğruca Demre sahilinde kalacağı otele geçti. Meral Akşener'i, İYİ Parti Antalya milletvekilleri Tuba Vural Çokal, Feridun Bahşi, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İYİ Parti Antalya İl Başkan Yavuz Temizer, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya,  Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, İYİ Parti Demre İlçe Başkanı Hüseyin Şahin, CHP Demre İlçe Başkanı Mete Hakan Caner, CHP ve İYİ Parti ilçe yöneticileri, belediye meclisi üyeleri ve partililerin de aralarında yer aldığı kalabalık bir grup meşalelerle karşıladı.
Akşener'e, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya'nın eşi avukat Funda Kocakaya tarafından kırlardan toplanan bir demet nergis çiçeği verildi. Nergisleri koklayarak 'bunu saklayın' diye korumalarına veren Meral Akşener, kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaşarak odasına geçti. Bu sırada bir grup genç, otelin önündeki havuz başında havai fişek gösterisi yaparak, meşalelerle 'Meral Akşener' yazdı.
Akşener bu sırada odasının balkonuna çıkarak gençleri selamladı ve teşekkür etti. Akşener, gençlerin ayrılmasından sonra odasına geçti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya’daki programının ikinci gününde Demre’ye gitti. Burada İYİ Parti Demre İlçe Başkanlığı binasını ve sonrasında Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya’yı ziyaret etti. Akşener daha sonra partililere ve vatandaşa seslendi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tutmadığını, hukukun üstünlüğünün ve kuvvetler ayrılığının olmadığını belirten Akşener, “Partililere ve basın mensuplarına şu an görevdeki bakanların ismini sayabilir misiniz?” diye sordu ve şöyle devam etti: “Şahsen ben sayamıyorum. Çünkü seçilip gelip vatandaşın derdini dinlemiş kişilerden oluşmuyor, hiçbirine ulaşılamıyor. Ak Parti milletvekilleri de ulaşamıyor. Zaten muhalefetin vekilleri hiç ulaşamıyor. Halbuki siyasi cenahta seçilerek gelmenin önemini bilen, hangi siyasi partiden olursa olsun eskiden o bakanlara bile ulaşılabiliyordu. Bu Türkiye’ye nefes aldırmıyor. İYİ Parti olarak bir proje teklifinde bulunduk o da İyileştirilmiş, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’dir” dedi.

Önceden anket yapanların güçlendirilmiş parlamenter sistem ile ilgili soru sormadığını ancak 3 aydır bu sorunun sorulduğunun altını çizen Akşener, son rakamlara göre vatandaşın %64’ü iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sistemi istediğini söyledi.

Konuşmasının ardından gazetecilerinin sorularını cevaplandıran Akşener, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın twitter hesabından 28 Haziranda seçim olacağını işaret eden tweeti hakkındaki görüşünün sorulması üzerine, “2 gündür nefes almadan çalıştığım için böyle bir tweetten benim bir bilgim yok. Arkadaşımız hangi sebeple bunu söyledi bilmiyorum. Biz demokrasiyi içselleştirmeye çalışan bir siyasi partiyiz. Arkadaşlarımız hür bağımsız bir şekilde fikirlerini belirtiyor. Ben şahsi olarak acil bir erken seçimi öngörmüyorum. Ne olur ne olmaz hakkında bir fikrim yok. Mesela 24 Haziran seçimini parti kurulduğu andan itibaren öngörmüştüm. Ama bugün herhangi bir şeyi öngöremiyorum” dedi.

Eskiden seçim konuşulduğunda gözlerin meclise döndüğünü ancak bugün bir kararname ile seçim olabileceğini ifade eden Akşener, şimdi kendilerinin bilmediklerini çünkü yeni sistemde Tayyip Erdoğan’ın seçime karar verdiğini söyledi.
 


AHLAT’A GİTTİM ORAYA SARAY YAPIYORLAR

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya’yı makamında ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ziyaretinin ardından belediye binasının önünde toplanan çok sayıdaki partililere seslendi. Akşener, “Siyasette rekabeti hep sevmişimdir onu başlatıyoruz. ben burada sizinle konuşuyorum. Göreceksiniz Demre’ye kimler gelecek. Ben Ahlat’a gittim kuş uçmuyor kervan geçmiyor. Kendime oradan kiralık bir ev tuttum. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Orada saray yapılıyor” dedi. Konuşmasıyla espriyle devam eden Akşener “Burası da sit alanı burayı görürlerse yandık” yorumunu yaptı. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.