Akşener'i hedef gösteren MHP'den geri adım

Akşener'i hedef gösteren MHP'den geri adım
İYİ Parti lideri Meral Akşener'e hakaretler yağdıran MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın geri adım attı. 

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur, Yalçın'la yaptığı görüşmeyi bugünkü köşe yazısına taşıdı.

Akşener'e yapılan saldırıyla ilgili konuştuklarını kaydeden Uğur, Semih Yalçın'ın "Kaldı ki bir tepki gösterecek olsak yöntemi bu olmaz. Bir kadının evinin önüne gidilir mi, ayıptır" dediğini söyledi.

Yalçın'a “Peki, bu ‘Ülkücüler’i MHP mi göndermişti? Oraya gidenlerle partinin bir ilgisi var mıydı?” şeklinde soru yönelttiğini ifade eden Uğur'un yazısından öne çıkanlar şöyle:

“MHP Teşkilat Başkanı Semih Yalçın’ı arayıp sordum. Cevabı aynen şöyle:

‘Ben partinin teşkilat başkanı olarak söylüyorum, bu grubun yaptığı gösteriyle partimizin hiçbir ilgisi yoktur. Bana inanın. Olsa söyleriz. Kaldı ki bir tepki gösterecek olsak yöntemi bu olmaz. Bir kadının evinin önüne gidilir mi, ayıptır. İl Başkanımla da konuştum, o da bundan habersiz. Tahminim bu protestocular ya kendiliğinden Akşener’in, partimize ve Genel Başkanımıza yönelik ağır sözlerine tepkiyle yola çıkan bir ülkücü grup ya da aralarına Meral Akşener’in tanıdığı bildiği isimlerin karışıp kışkırttığı bir kalabalık. Zaten emniyet de biz de araştırıyoruz. Ama Meral Akşener, son seçimlerde aldığı yenilgiden sonra partisini toparlamaya, bizim üzerimizden 'Kınalı Yapıncak' edasında mağduriyet devşirmeye çalışıyor. Sayın Genel Başkanımızın ‘sonuçlarına katlanacaktır’ sözünden neden yasal girişimler akla gelmiyor da ‘tehdit’ algılanıyor?..’

Semih Yalçın bunu söyledi ve arkasından MHP’nin Üsküdar İlçe Başkanı’nı görevden aldığını öğrendik. 11 kişi de gözaltında. İşin kokusu çıkar yakında.”

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.