"Anastasiadis Akıncı ile Görüşmeye Hazır"

"Anastasiadis Akıncı ile Görüşmeye Hazır"
GKRY lideri Nikos Anastasiadis, görüşme çağrısı yapan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti lideri Mustafa Akıncı’yla görüşmeye hazır olduğunu açıklandı. 
GKRY Sözcüsü Prodromos Prodromu, Anastasiadis'in Akıncı’nın Türkiye, Yunanitan, Kıbrıs Rum ve Türk tarafı ile BM'nin eşlik edeceği 5’li gayri resmi toplantı yapılmasına ilişkin önerisinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Prodromu, ”Anastasiadis, iyi hazırlık yapılmış bu tarz bir gayri resmi toplantının özlü müzakerelerin yeniden başlamasına yol açacağı ümidinde. Anastasiadis, Crans Montana bileşiminde prosedürel nitelikli gayri resmi bir toplantının detayları ve toplanma zamanının ele alınması için Kıbrıs Türk lideriyle gerek baş başa, gerek de BM Temsilcisi Jann Holl Lute’un huzurunda görüşmeye hazır” açıklamasında bulundu.

Prodromu, sözlerine şunları ekledi "Bizim tarafımızdan herhangi bir hüküm ve koşul yok. Ancak müzakerelerin yeniden başlaması olumlu iklim içinde yapılmalı. Yani Türkiye'nin deniz ve karada yasadışı eylemlerini sona erdirmesi gerektiği açıktır." 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.