Anne 2 çocuğuyla Porsuk Çayı'na atladı

Anne 2 çocuğuyla Porsuk Çayı'na atladı

 

Eskişehir'de evini terk eden 24 yaşındaki anne, önce 2 tane çocuğunu Porsuk Çayı'na attı, ardın da kendisi suya atlayarak intihar etti.

 

Eskişehir'de, akşam saatlerinde evini terk eden 24 yaşındaki Dilek Özer,  kızları 5 yaşındaki Ayşen Özer ve 4 aylık Nisa Özer'i Porsuk Çayı'na attıktan sonra arkasından kendisi de suya atladı. Görgü tanıkları anne ve 2 çocuğuyla birlikte bir erkeğin de suda kaybolduğunu söyledi.

 

Kurtuluş Mahallesi, Tabakhane köprüsü yakınlarında bu akşam saat 20.00 sıralarında meydana gelen olayda Dilek Özer, çocukları Ayşen ve Nisa’yı yanına alarak evden ayrıldı. 41 yaşındaki Metin Özer polis karakoluna başvurarak eşi ve 2 çocuğunun evi terk ettiğini bildirdi.

 

Metin Özer'in karakola başvurmasından kısa süre sonra vatandaşlar bebek arabasıyla Porsuk Çayı kıyısına gelen bir kadının önce 5 yaşlarındaki kızını ardından arabadan aldığı 4 aylık bebeği suya attığını ardından da kendisinin Porsuk Çayı’na atladığını, yanlarında da 30 yaşlarında bir erkeğin olduğun görüp 155 Polis İmdat hattını aradı.

 

İhbar üzerine olay yerine polis, 112 sağlık, sivil savunma ve su altı arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

 

Ekiplerin su üstünde gördükleri 4 aylık Nisa Özer adlı bebeğin cesedi sivil savunma ekipleri tarafından çıkartıldı. Cesedi çıkartılan çocuğun bebek arabası da su kıyısında bulundu. Dalgıçlar, ardından suda diğer cesetleri bulmak için çalışma başlattı. Çayda kaybolan kişiden 5 yaşındaki Ayşen Özer'in cesedi de dalgıçlar tarafından sudan çıkartıldı. Küçük Ayşen'in cesedi cenaze aracına konuldu.

 

ANNENİN DE CESEDİ BULUNDU

24 yaşındaki anne Dilek Özer’in cesedi dalgıçlar tarafından sudan çıkartıldı. Dilek Özer ile daha önce sudan çıkartılan çocukları Ayşen ve Nisa Özer’in cesetleri otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

Anne ve çocuklarının yanında olduğu öne sürülen 30 yaşlarındaki erkeğin cesedi ise bulunamadı. Sivil savunma ekipleri arama çalışmalarına yarın sabah devam edeceklerini belirtti.

 

Bir emniyet yetkilisi, “Görgü tanıklarından bazıları anne ve 2 çocuğunun suya atladığını ardından onları kurtarmak için Porsuk Çayı’na girdiğini ancak bir daha sudan çıkmadığını söylüyor. Bazı görgü tanıkları ise sadece anne ve 2 çocuğunu gördüklerini belirtti. Biz her olasılığı göz önünde bulundurarak erkek şahsın cesedini arayacağız" dedi.

 

"YAŞAMAK İSTEMİYORUM"

“Yaşamak istemiyorum, intihar edeceğim” notu bırakan Dilek Özer, önce büyük kızını ardından bebek arabasındaki küçük kızını suya attı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

(Hürriyet)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.