Azerbaycan bayrakları stada alınmadı

Azerbaycan bayrakları stada alınmadı

 

 

Türkiye’nin Ermenistan ile oynadığı maç öncesinde stadyuma Azerbaycan bayrakları sokulmadı. FIFA'nın yasağına rağmen Bursa Atatürk Stadı'na Azerbaycan bayraklarıyla girmek isteyen taraftarlar polis tarafından engellendi. Stat çevresine kadar Azerbaycan bayraklarıyla gelen futbol severler çeşitli gösterilerle bu kararı protesto ettiler.

 

TÜRKİYE KAMU-SEN AZERBAYCAN BAYRAĞI DAĞITTI

 

Türkiye ile Ermenistan milli takımları arasında Bursa'da oynanacak maç öncesi stat çevresinde Azerbaycan bayrağı dağıtıldı. Kamu-Sen Bursa İl Temsilcisi Selçuk Türkoğlu, beraberindekilerle birlikte gerçekleştirdiği bayrak dağıtımının ardından yaptığı açıklamada, maç biletlerinin ne şekilde, hangi şartlara göre dağıtıldığını öğrenmek istediğini bildirdi. Türkoğlu, FIFA'nın stada Azerbaycan bayrağı sokulmaması yönünde bugün verdiği kararı da çifte standart ve kabul edilemez olarak değerlendirerek, şunları kaydetti: "Bursalı taraftarlar, Bursalılar bu maçla birlikte Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarına, o işgalden kurtulması için sürgünde yaşayan 1 milyon Azerbaycanlının sürgünden kurtulması için Azerbaycan bayraklarıyla birlikte milli takımını destekleyecektir. Bu nedenle kapıların açılmasını, Bursalı taraftarlara kapıların kapatılmamasını istiyoruz, talep ediyoruz. Biz bu nedenle getirmiş olduğumuz Azerbaycan bayraklarını buradaki arkadaşlardan sonra stada girebilen arkadaşlara dağıtacağız. Azerbaycan bayraklarının olmadığı bir Ermenistan maçında Türk milleti dünyaya mesaj verememiş demektir. Bu nedenle Azerbaycan bayraklarıyla birlikte taraftarların stada alınmasını, federasyonun bu konuda kolaylık sağlamasını bekliyoruz" Yaklaşık 150 Kişilik grup ve onlara eklenenlerle birlikte oluşan yaklaşık 500 kişilik taraftar grubu daha sonra şarkılar söyleyerek bölgeden ayrıldı.

 

“BİZ TÜRK’ÜZ ERMENİ DEĞİL”

 

Öte yandan maça girebilmek için bilet bulamayan taraftarlar da tepki gösterdi. Tribüne giriş kapılarında toplanan yaklaşık beşyüz kişi, 'Yönetim istifa' şeklinde tezahüratlar yapıp, 'Bizler Türk'üz Ermeni değil' şeklinde sloganlar atarak Türk ve Azeri bayraklarını birlikte açtılar. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.