Başkan Akgün’den Ramazan-ı Şerif Mesajı

Başkan Akgün’den Ramazan-ı Şerif Mesajı
Eğitimde Kaliteyi Gekiştirme Derneği Genel Başkanı, Maarif Müfettişi Metin Akgün, idrak ettiğimiz Ramazan-ı Şerif ayı münasebetiyle yazılı bir açıklamada bulundu. Akgün’ün açıklaması şu şekilde:
 
"Bütün insanlara hidayet kaynağı olan, mü’minler için de rahmet ve müjdeleriyle gönülleri aydınlatan, Kur’ân’ı Kerim’in indirildiği Ramazan ayına kavuşmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz.

Gündelik iş ve telaş yoğunluğunun arttığı, bununla paralel hızla artan “Stresin”, bireysel ve toplumsal bunalımları tetiklediği,  gündelik yaşam alışkanlıklarının yoğunluğunda nefsin tatmini odaklı yaşamanın doğal sonucu olan gönül dünyamızdaki yoğun kirlenmenin yaşandığı bir süreçte Allah Teâlâ’nın kullarına nasip ettiği Ramazan ayının gelişi ne büyük bir lütuftur.

Ramazan ayı, bir yıllık maddi ve manevi kirlerden temizleneceğimiz, insanî duyguların coştuğu, tevbe edip hakka yönelme şuurunun geliştiği maddî ve mânevî bir terbiye ayıdır.

Ramazan ayı aynı zamanda; ibadet, rahmet ve mağfiret ayıdır. Bereketi bol, hayrı çok olan bir aydır. Bu ay, yardım, bağış, rahmet ve ihsan ayıdır. 

Ramazan ayı, insanlığı, fikrî ve ahlâkî sapıklıktan ve sapkınlıktan, cehaletten kurtararak, ilme, medeniyete, yaratılanların en şereflisi olan “İNSAN” olmanın temel değerleriyle buluşturarak, bu yönde farkındalık sağlayarak, dolayısıyla ebedî saadete ulaştıran Kur’an-ı Kerim, bu ayda nazil olmuştur.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, bu ay içerisinde yer almaktadır.

Bu ayın mana derinliğinde insan olmanın erdemleri ile buluşacağımız aydır.

Ramazan, oruçla beraber nefislerin terbiye edilirken, aynı zamanda sabır ve yardımlaşma ayıdır. Sabrın ve yardımlaşmanın mükafatı ise cennettir.

Ramazan bereket ayıdır, mü’minin rızkının çoğaldığı bir aydır. Kim bu ayda bir oruçluya iftar ettirirse, onun bu davranışı günahlarının bağışlanmasına, cehennemden kurtuluşuna ve iftar ettirdiği kimsenin tuttuğu orucun sevabından pay almasına vesile olur. Oruç tutan kimsenin sevabından da bir şey eksilmez.”  (Tirmizi, Savm, 82)İnfakın Kalpleri Birleştirileceği” hususunu göz ardı etmeden,  Allah’ın rızasını kazanma hedefinde, “Kardeşliğin Doğduğu, Sevgi Dolu Bir Ramazan” geçirmemiz  en temel duamızdır. 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, şahsım ve Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu ve üyelerimiz adına karşıladığımız Ramazan-ı Şerife, “Hoş Geldin Ya Şehr-İ Ramazan” diyor, İslam Âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.