Bilkent İlköğretim'de domuz gribi alarmı!..

Bilkent İlköğretim'de domuz gribi alarmı!..

 

Ankara Bilkent İlköğretim Okulu'nda okuyan bir öğrencide domuz gribi tespit edildi. Okulda öğretime bir gün ara verildi.


Sağlık
 Bakanlığı, Ankara Bilkent İlköğretimOkulu’nda, yakın dönemde yurt dışı seyahatinden dönen, öğrencilerle teması olan vehastalık belirtileri ortaya çıkan bir öğrenciden alınan numunede pandemik A(H1N1) virüsü tespit edildiğini bildirdi.

Böylelikle ülkede vaka sayısının 477'ye, yerli vaka sayısının da 160'aulaştığı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"Ankara'da bir ilköğretim okulunda, yakın dönemde yurt dışı seyahatinden dönen öğrencilerle teması olan ve hastalık belirtileri ortaya çıkan bir öğrenciden alınan numunede pandemik A (H1N1) virüsü tespit edilmiştir. Böylelikle ülkemizde vaka sayısı 477'ye ve yerli vaka sayısı da 160'a ulaşmıştır." 

Öğrencinin genel durumunun iyi olduğu, evinde izole edilerek tedavisine başlandığı kaydedilen açıklamada, "Bu vaka ile temaslı olan kişilerden alınan numuneler ulusal referans laboratuarımız olan Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Viroloji Laboratuarı’nda çalışılmakta olup sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır" denildi.

(VATAN)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.