Bingöl Gazisi Taraf'a Ateş Püskürdü

Bingöl Gazisi Taraf'a Ateş Püskürdü

Bingöl'de, 33 askerin şehit olduğu saldırıdan yaralı olarak kurtulan gazi Erdal Özdemir, hiç konuşmadığı halde bazı gazetelerde ağzından haberler yapılarak kendisinin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) karşıymış gibi gösterilmeye çalışıldığını ileri sürdü.

Tekerlekli saldalyeyle yaşamını sürdüren 36 yaşındaki gazi Erdal Özdemir, günlerini eşi ve 4 yaşındaki oğlu Vatan ile geçirdiği Denizli'nin Karakova Köyü'ndeki evinde, DHA muhabirine yaptığı açıklamada, Bingöl'de, 33 arkadaşının şehit olduğu olayın Ergenekon ile bağdaştırılmasına anlam veremediğini, saldırının PKK tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

16 yıl önce yaşanan olayın Ergenekon Davası kapsamında tekrar gündeme geldiğini ve yeni iddialar ortaya atıldığına dikkati çeken gazi Özdemir, "Bir gazetede (Taraf gazetesi) birileri söylemediğim şeyleri haber yapıyor. Yazılanlara ben bile şaşırıyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşıymış gibi gösterilmeye çalışılıyorum. Neymiş, 33 erin şehit edilmesi olayında, Ergenekon Örgütü'nü suçlamışım. Olayı gerçekleştiren PKK'dır. Türk askerinden Genelkurmay Başkanı sorumluysa, PKK'dan da Abdullah Öcalan sorumludur. Beni bu hale getiren, arkadaşlarımı şehit eden PKK'dır" dedi.

`YALAN, HİÇ KİMSE YALVARMADI'

Her şehitten sonra işin Ergenekon bağlantısına getirilmeye çalışıldığını da ileri süren Özdemir, "Reşadiye'deki saldırıda da bunu gördük. Arkadaşlarımın şehit olduğu olayda ihmal ve kusur olduğu gerçek. Çünkü, askerlerin hepsi silahsız ve korumasızdı. Ancak, olayı PKK yapmıştır. Silahımız olsa onlarla savaşırdık. Üç gün bizi dolaştırdılar. Sonra kurşuna dizdiler. Bir kadının, bizi teröristlerin bırakması için onlara yalvardığı söyleniyor. Bu da yalan. Kimse bizim için teröristlere yalvarmadı. Hepimizi tek sıra halinde dizip üstümüze kurşun yağdırdılar. Zaten böyle bir olayı ancak PKK yapar. Şimdi, Abdullah Öcalan, emri kendisinin vermediğini söyleyerek, olayı başka taraflara çekmek istiyor. PKK'nın yaptığı tüm eylemlerin sorumlusu Öcalan'dır" diye konuştu.

Özdemir, Ergenekon savcılarına ve Terörle Mücadele Şubesi'ne ifade verdiğini, yayımlanan haberlerinin de gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Özdemir, savcıların ifadesini almayı istemesi halinde, ifade vermekten kaçınmayacağını da kaydetti.

(internethaber)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.