haber baslik ustu

Biz Reis'i destekliyoruz diyen imam İYİ Parti'lileri köyden kovdu

Biz Reis'i destekliyoruz diyen imam İYİ Parti'lileri köyden kovdu
Çorum'un Mecitözü ilçesi Çitli Köyü'nde dün tartışma yaratacak bir olay yaşandı.

Çitli Köyü Cami imamı Mustafa Çıtak, AKP haricindeki siyasi partilerin köyde siyasi çalışma yürütmesine izin vermedi. İmam, Çitli Köyü'nde vatandaşlarla görüşerek; İYİ Parti'nin broşürlerini veren Çorum Milletvekili Adayı Avukatı Mehmet Fatih Aslan ve ekibini önce camiden, sonra da köyden çıkarmaya çalıştı."CAMİNİN İMAMI TARAFINDAN KAPI DIŞARI EDİLDİK"

İYİ Parti'liler tarafından devlet memuru olduğu ve 657'ye tabi olduğu hatırlatılan imam Mustafa Çıtak'ın, ''657 beni bağlamaz. Biz 'Reis'i destekliyoruz. Onun haricinde kimse bu avludan içeri giremez'' diye bağırdığı belirtildi.

Çıtak'ın, broşürleri alan köylüleri de azarlayarak tehditler savurduğu ifade edildi. İmamın, bağırma ve hitap şeklinden çekinen Çitli köyü sakinlerinin, ellerinde bulunan broşürleri yerlere attığı belirtildi.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Eses1 hafta önce
o imam o köyün sahibimi yoksa kanun koyucumu milleti camiden köyden kovuyor ,ama o köy hakkı birlik olup imamciya tepki verseydiler ağzını bile açamaz bir daha.
Analisa Türk 1 hafta önce
imamın görevi siyaset değil, halkı bölmek hiç değil. imam görevi dışına çıkmış ve kötüye kullabarak suç işlemiştir. derhal görevinden alınmalı , cezai işlem başlatılmalıdır.
İbrahim 1 hafta önce
şimdi bu devletinmi imamı? iyiki muhtar olmamış. çitli köyü bu adamı hiç bırakmasın.
DURSUN ALİ BAKKALOĞLU1 hafta önce
bu imam denen adamda kendini hesap verecekler arasına kaydettirdi.
İMAM DEĞİL SAHTEKAR1 hafta önce
islam
Erc1 hafta önce
atatürkün gözünden kaçan sahtekar hocaların torunları bunlar herhalde
Hatice çoban1 hafta önce
imam imamlığını bil akpli olabilirsin ama sana aldığın maaşını sadece akpliler vermiyor türkiyeli herkezden kesilen vergiylee maaşını alıyorsun haddini bil
Sinan1 hafta önce
simdi bu imam bozmasina siyaset yapiyo desek ben imam im der digni siyasete alat edecek kadar karektersiz birinin arkasinda safa durup ibadet ediyoz yaziklar olsun