Büyük Türkçü Nihat Çetinkaya'yı Kaybettik

Büyük Türkçü Nihat Çetinkaya'yı Kaybettik
1970-1971 yılları arasında İstanbul Ülkü ocakları Başkanı, Ülkücü Hareket’in duayenlerinden, MÇP il başkanlığı yapmış,Ebulfeyz Elçibey’in danışmanı, büyük Türkçü, araştırmacı yazar, Iğdır’ın yiğit evladı büyük Türkçü ağabeyimiz Nihat Çetinkaya Ayvalık’ta bugün vefat etmiştir. Cenazesi İstanbul Bahçelievler/Haznedar Methiye Camisinden yarın öğle namazından sonra kaldırılacaktır.
 
Merhuma Allah’tan rahmet, Ülkücü Hareket’e başsağlığı dileriz.
 
İrtibat:
Serhat Çetinkaya: 0 542 424 17 51
Mete Çetinkaya(oğlu) : 0 530 522 66 72
 
NİHAT ÇETİNKAYA KİMDİR?
 
Ünlü Türkçü Hüseyin Nihal Atsız’ın talebesi olan Nihat Çetinkaya 1946 Iğdır doğumlu siyasi, sosyal, tarihi ve kültürel alanlarda araştırma ve çalışmaları olan Türkçü türkolog, yazar.
 
KIZILBAŞ TÜRKLERİ VE IĞDIR TARİHİ’Nİ YAZDI
 
İlk baskısı 2002 yılında yayınlanan Aleviliğin tarihi, oluşumu ve gelişiminin incelendiği son araştırması KIZILBAŞ TÜRKLER Kum Saati Yayınları'ndan 2. baskısını yaptı. Toplumda hurafelerle anılan bir konuda objektif bir çalışmaya imza atmış Çetinkaya’nın IĞDIR TARİHİ isimli bir kitabı daha var. İstanbul  Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji mezunu. 1992-1993 yılları sırasında Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı Elçibey’in danışmanlığını da yaptı.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Cemalettin Akyürek 2 ay önce
çok üzüldüm mekanıncennet olsun baş sağlığı diliyorum