Büyükşehir Meclisi AKP Grup Başkan vekili, Atatürk'e 'ağır hakaretlerle saldırdı!

Büyükşehir Meclisi AKP Grup Başkan vekili, Atatürk'e 'ağır hakaretlerle saldırdı!
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Hasan Uzunlar'ın, sosyal medya hesabından yaptığı 'Atatürk düşmanlığı' paylaşımları görenleri  hayrete düşürdü. Uzunlar,  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsiyetine yönelik ağır hakaretleri paylaşırken, 10 Kasım'da çirkin paylaşımlarını artırdı. Uzunlar, 'Fatiha yerine korna ile anılan tek kişisin' diye paylaşım yaptı.

31 Mart yerel seçimlerde AKP listelerinden girerek meclis üyesi seçilen ve AKP Grup Başkanvekili olan Hasan Uzunlar'ın, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 81. ölüm yıldönümü öncesi ve sonrasında facebook hesabından sürdürdüğü Atatürk'e hakaret paylaşımları Samsun'da günün konusu oldu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Aziz Atam" diye hitap ettiği Gazi Atatürk'e ağır hakaretler yapan Uzunlar'a tepkiler çığ gibi arttı.  

BUGÜN KORNA İLE ANILAN TEK KİŞİSİN
Paylaşımlarda Atatürk'e yönelik 'dinsiz, alkolik gibi' ifadelere yer veren AKP Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, 10 Kasım'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için yapılan saygı duruşuna tepki gösterilen görsellerde paylaşıldı. Paylaşımlarına devam eden Uzunlar, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 10 Kasım'daki sirenli anılmasına da 'Arapçayı kaldırdın, hilafeti kaldırdın, medreseleri  kapattın, sarıkları yasakladın, alimleri astırdın, bu  yüzden bugün Fatihalarla değil, kornalarla anılan tek kişisin" şeklindeki skandal sözleri de paylaştı.  'Mustafa Kemal Türk değil ki, Atatürk olsun' şeklinde bir alıntıyı da paylaşan Hasan Uzunlar, kılık kıyafet devrimindeki fötrü resminin altına ise 'Yahudi şapkası benzetmesini' yaptı. 

DÜZMECE BİR MASON MEKTUBU DA PAYLAŞTI
Atatürk için, "Cuma namazını hiç kaçırmazdı, Perşembe'den kılardı, sahurda tek kadeh rakı ile sabaha kadar oruç tutardı gibi çirkin yakıştırmalarda bulunması dikkat çeken Uzunlar'ın, 'Sözde Atatürk'ün bir mason lidere yazdığı 'Emrettiğiniz gibi ülkeyi kurdum, şimdi emrettiğiniz gibi dinsizleştirme faaliyetlerine başlayacağım, hilafeti kaldıracağım gibi' çirkin bir de mektubu da facebook sayfasına koydu. AKP'li Grup Başkanvekili'nin sosyal paylaşım hesabı facebooktaki görüntü ve paylaşımlar Samsun'da gün gün, dakika dakika 'tepkiyle paylaşıldı'. Bir çok kişi Cumhuriyet Savcıları'nı göreve davet etti. 

İŞTE O SKANDAL PAYLAŞIMLAR;


Kaynak: 
https://www.hedefhalk.com/samsun-haber/buyuksehir-meclisi-ak-parti-grup-baskan-vekili-ataturke-agir-hakaretlerle-saldirdi/1615314
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.