Çelebi konuştu: "Ölümüme yönelik bir şeydi"...

Çelebi konuştu: "Ölümüme yönelik bir şeydi"...

 

Florence Nightingale Hastanesi’ndeki odasında Uğur Dündar ile görüşen Süleyman Çelebi, sağlık durumum iyi olduğunu belirterek, “Ameliyatı buradaki doktor arkadaşlar seferberlikle yaptılar. 3 buçuk saat sürdü. Bacağımın filmi çekildi. Durumum iyiymiş. Kendimi iyi hissediyorum. Ama daha nekahet durumu devam ediyor. Daha iyiye gideceğimi ümit ediyorum” dedi.

Süleyman Çelebi olay anını Uğur Dündar’a şöyle anlattı:
“Çok planlı bir şey. Genel sekreter de yanımdaydı. Arkadaşlar kapıyı kapattı. Yaralı olduğum halde elindeki ikinci şarjörü aldım. Ölümüme yönelik bir şeydi.” 
Olayın alacak meselesinden kaynaklandığı iddialarına karşı çıkan Çelebi, “Tam iki kelimeyle söyleyeceğim. Detaya girmeyeceğim. Ya şizofren hastası ki rapor alınmasını isteyeceğim. Eğer değilse birisi yönlendirmiş. Borcum olmadığı halde, ben onlara iyilik yaptım. 15 yıldır görüşmüyorum. Kardeşiyle görüştüm. Kardeşinin ağabeyimle bir borç ilişkisi var. Benim para konusunda verilemeyecek hesabım yok. Adli soruşturma çok geniş kapsamlı yapılmalı. Saldırı manidar ve bilinçli yapıldı. Bunun arkasında bir şey var. Şizofren değil ise biri bunu itti. DİSK öne çıkan bir örgüt, sevilen bir örgüt. Onun başkanına yapılan bir hareket. Sendikacılıktan nasıl gelir elde ettiysek bunu kamu oyuna açıklayalım diyen bir insanım. Ben bunu açıklayacağım. Ama bu insanın benden 1 lira alacağı yok” diye konuştu.

(DHA)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.