Cem, Apo'nun İlk Komşusu Olacak

Cem, Apo'nun İlk Komşusu Olacak

Münevver Karabulut'un katili Cem Garipoğlu 197 gün kaçtıktan sonra polise teslim oldu. Cem Garipoğlu'nun ilk olarak Maltepe Cezaevine yerleştirildi. Fakat şimdi İmralı'ya gönderilmesi bekleniyor.

CEM'E PROTESTO

Adalet Bakanlığı'ndan alınan bilgilere göre Cem Garipoğlu'nun İmralı'ya gönderilmesi için gerekli girişimlere başlandı. Teslim olduktan sonra Gülhane Çocuk Mahkemesi tarafından tutuklanarak Maltepe Cezaevine gönderilen Cem Garipoğlu cezaevi yolundayken orada bulunan mahkumlar Garipoğlu'nun getirilişini protesto etmek için cezaevinde yangın çıkardı.

KONUŞMAK YASAK

Cem Garipoğlu Maltepe Cezaevinde özel bir koğuşta yalnız başına tutuluyor. Cem'in kaldığı koğuşun önünde sürekli olarak iki güvenlik görevlisi nöbet tutuyor. Nöbet tutan güvenlik görevlilerinin Cem Garipoğlu ile konuşması ise yasaklanmış durumda.

SİLİVRİ ASKIDA

29 Ekim 2009 tarihinde 18 yaşını dolduracak olan olan Cem Garipoğlu'nun Adalet Bakanlığı tarafından öncelikle Silivri Cezaevine gönderilmesi düşünüldü. Cem Garipoğlu'nun babası Nida Mehmet Garipoğlu'nun da Silivri Cezaevinde tutuklu olarak bulunuyor olması üzerine davanın mahkeme sürecine gölge düşmemesi ve Cem Garipoğlu'nun güvenliğinin toplu bir koğuşta sağlanamayacağı şüphesi ile bu düşünce askıya alındı.

APO'YA KOMŞU OLUYOR

Cem Garipoğlu'nun mahkeme sürecinde de ya da kararın kesinleşmesi ardından İmralı Cezaevine gönderilmesi için Adalet Bakanlığı içinde gerekli hazırlıklara başlandı. Böylece Cem Garipoğlu Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın İmralı Adası'ndaki cezaevinde ilk komşu olacak. Cem Garipoğlu'nun herhangi bir cezaevinde güvenliğinin sağlanmayacağını düşünen Adalet Bakanlığı yetkilileri İmralı Adası'nda yeni yapılan bölüme yerleştirilmesinin en uygun karar olduğunu düşünüyorlar.

(Son Sayfa) 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.