Cem Garipoğlu 8 Saatlik İfadesinde Sinir Krizi Geçirerek Anlattı

Cem Garipoğlu 8 Saatlik İfadesinde Sinir Krizi Geçirerek Anlattı

 

Cem Garipoğlu 2 savcıya verdiği 8 saat süren ifadesinde annesinin sorusu karşısında kustuğunu anlattı. İşte şok ifade...

 

Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu., iki savcıya tam 8 saat ifade verdi. Cem Garipoğlu, savcılık sorgusunun ardından "canavarca hisle tasarlayarak ve çocuğa karşı adam öldürme" suçundan tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Cem Garipoğlu savcılara cinayet anıyla ilgili şok ifadeler verdi...

Cem Garipoğlu'nun ifadesinde cinayetten sonra karayoluyla 3,5 saat uzaklıkta bir yere götürüldüğünü ve orada saklandığını söylediği öğrenildi.

 

SIK SIK SİNİR KRİZİ GEÇİRDİĞİ İÇİN ARA VERİLDİ

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Gülhane'deki İstanbul Çocuk Mahkemeleri binasına ilk getirildiğinde 3 Sosyal Hizmet Uzmanı ile görüşen Cem Garipoğlu daha sonra sorguya alındı. Ancak Cem, sorgu sırasında sık sık kriz geçirince uzmanlar müdahale etti.

 

İstanbul Valisi Muammer Güler, Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun 197 gün boyunca polis takibinden kaçmasının, yardım aldığının göstergesi olduğunu söyledi. Katil zanlısına yardım etmenin suç olduğunu vurgulayan Güler, yardım yapanların TCK'ınn 282 ve 283. maddelerine göre ceza alacağını aktardı.

 

İstanbul Valisi Muammer Güler restorasyonu tamamlanan Ayasofya Müzesi padişah türbelerinin açılış töreninin ardından basın mensuplarının Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili sorularını cevapladı.

 

Cinayetin firari şüphelisinin yakalanıp çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığını hatırlatan Vali Güler, bundan sonraki aşamaların adli konular olduğunu vurguladı. Cem Garipoğlu'nun dışarıda bulunduğu sürede nerede, nasıl saklandığı ve yurt dışına çıkıp çıkmadığı konusunda spekülasyonlar yapıldığına dikkat çeken Güler, "Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadesi alındı. Basına yanısıyan kısmından anlıyoruz. Bir yere götürüldüğünü ve nasıl barındırıldığı ile ilgili araştırma yapılacak. Yakalanmamasına yardımcı olanlarla ilgili Türk Ceza Kanunu'nun 282 ve 283. maddelerine göre gereken yapılacaktır. Ancak bu kadar, 197 gün boyunca polisin takibine takılmamış olması, yakalanamaması, bir yerde gizlenmiş olması kendisine önemli bir yardımın yapıldığını göstermektedir ve bu bir suç teşkil eder bunu kim yapmıştır. Bunlarla ilgili çalışmayı sürdürüyoruz. " şeklinde konuştu.

 

Garipoğlu'nun teknolojik olarak takibinin yapılamayacağı bir ortamda saklandığına dikkat çeken Vali Güler, "Tabi bu psikolojik olarak da kolay değil. Böyle bir olayı saklamak da kolay değil. Hem saklanan açısından hem de saklayan açısından kolay değli. Mutlaka polisin takiben düşeceği kaçınılmazda. Ama hukuki sorumluluğun kendilerine hatırlatılmış olması ve kamuoyunda yaratılan bir baskı ile de teslim edilmesini sağlamıştır." diye konuştu.

 

Cem Garipoğlu'nun teslim olması süreciyle de ilgili açıklamada bulunan Vali Güler, Garipoğlu'nun kendi isteğiyle teslim olmadığını, teslim olmaya zorlandığını belirtti. Güler, herhangi bir pazarlığın da söz konusu olmadığını vurguladı.

 

ANNESİ KAN LEKELERİNİ SORUNCA KUSMUŞ

 

Savcılara verdiği ifadede, cinayetten sonra yerde kırmızı lekeler gören annesinin sorusu üzerine kustuğunu söylediği ve lekeleri birlikte temizlediklerini anlattığı öğrenilen Cem Garipoğlu'nun "Daha sonra karayoluyla 3,5 saat süren uzaklıkta bir yere götürüldüm ve orada saklandım" dediği ifade edildi.

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Münevver cinayetinde kilit isim olduğu düşünülen Şükran Abla'nın peşine düştü. Cinayetin hemen ardından olay yerine giderek kan izlerini silen Şükran Abla'nın, teknik takip sırasında zaman zaman şifreli konuştuğu belirtilirken, soruşturma da çok ilginç bir detay oldukça şaşırttı.

İsminin açıklanmasını istemeyen üst düzey Emniyet yetkilisinin verdiği bilgilere göre, Cem G.’nin bulunabilmesi için ailesi, arkadaşları ve yakınlarından toplam 47 kişiyi teknik takibe alan polis, Cem G.’nin teslim alınmasından bir hafta önce “üst makamlardan” gelen talimat doğrultusunda takibi durdurdu. Takip sırasında şüpheli kişilerin telefonları dinleniyor, evleri ve işyerleri izleniyor, kimi zaman polis araçları ve memurlarıyla yakın takip gerçekleştiriliyordu. Ancak tüm takip ve izleme faaliyetleri bir hafta önce durduruldu, Cem G.’nin izi bu bir hafta boyunca sürülmedi. Polisin teknik takibine, Cem G.’nin babası Nida G.’nin şirketlerinden birinde çalıştığı ve sevgilisi olduğu ileri sürülen “Şükran” isimli bir kadın da takıldı. Teknik takip sırasında elde edilen verilere göre bu kadın, cinayetten hemen sonra eve götürdüğü temizlikçilerle birlikte kan lekelerini temizleyen kişi.

 

ŞİFRELİ MESAJLAR VERDİ

Polisin ulaştığı bilgilere göre, Cem G. cinayeti işledikten sonra panikle Münevver’in cesedini parçalayıp çöp konteynerine attı ve babasını aradı. Baba Nida G. de “Şükran” adlı bu kadını arayıp, temizlikçi kadınlarla birlikte eve gitmesini istedi.

 

ŞÜKRAN ABLA UYANIKLIĞI

Cem G. ile ailesi arasında bağlantı kurulduğundan şüphelenen polisin “Şükran” adlı kadını yakın takibe aldığı, ancak kadının polis tarafından izlendiğinden şüphelenerek telefon konuşmalarında şifreli mesajlar verdiği de öğrenildi. Kadının, bir telefon görüşmesinde “Birazdan oraya geleceğim ancak konvoyla geliyoruz” diyerek polis ekipleri tarafından takip edildiği mesajı vermeye çalıştığı belirtildi.

 

NİDA G.'NİN ŞAŞIRTAN AŞK TRAFİĞİ

Alınan bilgiye göre, Cem G.’nin ağabeyi Levent G. de teknik takip listesindeydi. Ancak polis, katil zanlısının ağabeyinin eğlence mekânlarından çıkmadığını tespit etti. Sabahlara kadar eğlendiği saptanan Levent G.’nin, zaman zaman polis ekiplerini atlattığı da öğrenildi. Bu arada, teknik takip sırasında elde edilen veriler ışığında, baba Nida G.’nin burs verdiği 6 üniversite öğrencisi kızla yaşadığı aşk ilişkisinin de ortaya çıktığı öne sürüldü.

VALİZE SIĞMADIĞI İÇİN TESTEREYLE KESMİŞ

 

Cem G. olay günü kız arkadaşı Münevver Karabulut ile Bahçeşehir’deki evlerine geldiklerini, Münevver mutfaktayken cep telefonundaki mesajlarına baktığını, gördüğü mesajlar üzerine de tartışmaya başladıklarını anlattı.

 

Cem G. mutfaktan aldığı bıçakla Münevver Karabulut’u bıçakladığını söyledi. Testereyle ilgili sorular üzerine ise gerisini hatırlamadığını, valize sığmadığı için testereyle kestiğini ifade etti.

 

15 GÜNDE BİR YEMEK GETİRMİŞLER

Cem G. nerede kaldığıyla ilgili soruları da olaydan sonra tanımadığı biri tarafından üç-dört saat süren bir yolculuk sonunda bir eve götürüldüğünü, yemekleri de kendisini götüren bu kişinin 15 günde bir getirdiği şeklinde yanıtladı.

 

Kaçacak halim kalmadı

Cem Garipoğlu, "Artık kaçacak halim kalmadı, siz (polis) çok baskı yapınca, artık dayanacak gücüm kalmadı. Bir an intihar etmeyi bile düşündüm, ancak yapamadım. Nasıl olsa yakalanacaktım, 'Belki ceza indirimi alırım' diyerek teslim oldum" diye konuştu.

 

'BOĞARIM SENİ' MESAJI ŞAKAYMIŞ!

 

Cem G., daha önce MSN kayıtlarında "Önce sana sarılırım. Başlarım sıkmaya boğana kadar" şeklindeki yazışmaları ile ilgili sorulara da "Şaka yaptım" diye cevap verdi. Cem G, Münevver ile ciddi bir ilişki içinde olduğunu, pişman olduğunu ve basında yansıtıldığı şeklinde biri olmadığını da söyledi.

 

UYUŞTURUCU KULLANMAMIŞ, TACİZE UĞRAMAMIŞ

Cem G. sahte nüfus cüzdanı ile ilgili soruya da, barlara girebilmek için kendisinin yaptığını ifade etti. Savcıların uyuşturucu kullanıp kullanmadığı şeklindeki sorularına "Kullanmadım" diye yanıt veren Cem G., ailesinden uzak olmasının da kendisinde herhangi bir olumsuzluk yaratmadığını, herhangi bir ruhsal bunalımı olmadığını belirtti. Olayın vahametiyle ilgili olarak herhangi bir cinsel istismara maruz kalıp kalmadığı da sorulan Cem G., daha önce böyle bir olaya maruz kalmadığını belirtti. Daha önce neden teslim olmadığı şeklindeki soruya ise, korktuğu için teslim olmadığını söyledi.

 

CANAVARCA HİSLE ÖLDÜRMEKTEN YARGILANACAK

 

"Canavarca hisle tasarlayarak ve çocuğa karşı adam öldürme" suçundan hakkında çıkarılan yakalama kararının infazı için nöbetçi mahkemeye sevk edilen Cem Garipoğlu, saat 18.00 sıralarında polis otosuyla 1,5 kilometre uzaklıkta bulunan Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'ne götürüldü. Adliye içinde ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı.

 

CEM MALTEPE CEZAEVİNDE

 

Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu., iki savcıya tam 8 saat ifade verdi. Cem Garipoğlu, savcılık sorgusunun ardından "canavarca hisle tasarlayarak ve çocuğa karşı adam öldürme" suçundan tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

 

Cem Garipoğlu Maltepe Cezaevi'ne gönderilmek üzere tutuklandı...

 

Cem Garipoğlu saat 22.54 civarında Adliye binasından çıkarıldı. Gazeteci ordusu ve çok geniş güvenlik çemberi altında Cem Garipoğlu, Maltepe Kadın ve Çocuk Tutukevi'ne gönderilmek üzere zırhlı bir araca bindirildi. Cem Garipoğlu, cezaevine yerleştirildi.

 

SAÇLARINI KİM KESTİ?

İlk sorgusunda çarpıcı ifadeler veren Cem Garipoğlu 197 gün boyunca nasıl gizlendiği ve nasıl kaçtığına ilişkin bilgiler vermekten kaçındı... Aynı şekilde ''Cinnet getirdim, hatırlamıyorum'' diyerek cinayet anını da konuşmak istemedi.

 

Şimdi Cem Garipoğlu'nun bu 197 günü nasıl geçirdiğine dair sorular cevap bekliyor.. Polisin bulacağı cevaplar, katil zanlısına kimlerin yardım ve yataklık yaptığını da ortaya çıkaracak.. İşte o sorular...

 

1. Cem Garipoğlu'nun sakalları uzamıştı... Fakat saçlarının düzgün bir şekilde başkasının yardımını alacak şekilde kesildiği gözden kaçmadı... Saçlarını kim kesti?

 

2. 197 gün boyunca nasıl beslendi? Yiyecekleri, içecekleri kim tarafından sağlandı?

 

3. Teslim olduğunda üzerinde siyah parlak yakalı bir mont vardı... Giydiği giysileri nasıl temin etti?

 

4. Tanımadığım bir kişi tarafından eve götürüldüm dediği o kişi kimdi?

 

CEM KAÇ YAŞINDA?

Cem Garipoğlu'nun yakalanmasının ardından Anne Karabulut, "Hala içimiz tam olarak rahat değil. Suçlu cezasını aldığında biz kendimizi daha rahat hissedeceğiz" derken Baba Süreyya Karabulut ise cem Garipoğlu'nun 17 değil 19 yaşında olduğunu ileri sürdü...

CNN Türk'ün haberine göre Baba Karabulut "Ey Allah'ın kulları kimi kandırıyorsunuz? 19 yaşındaki çocuk nasıl çocuk mahkemesine çıkartılıyor?" diye tepki gösterdi.

 

Karabulut ailesinin avukatı da, Cem'in kemik yaşını belirleyecek test talebinde bulunacaklarını açıkladı.

 

(İnternet Haber)    

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.