Cep sahipleri dikkat!

Cep sahipleri dikkat!
 Polisten, kontör dolandırıcılarına karşı afişli uyarı.

 

KASTAMONU Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, son günlerde artan kontör dolandırıcılıklarının önüne geçmek için afişlerle halkı uyarıyor.

 

Kastamonu'da son günlerde kendilerini başkomiser veya komiser olarak tanıtıp, soruşturma bahanesiyle aradıkları kişilerden kontör isteyen dolandırıcılara karşı hareket geçen polis, vatandaşları afişlerle uyarmaya başladı. Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan afişler, polis ekipleri tarafından kontör satan işyerleri, duraklar, ATM cihazları ile vatandaşların toplu olarak bulunduğu mekanlara asılıyor.

 

Halkı dolandırıcılara karşı uyaran afişlerde şu ifadeler yer alıyor:

"Kontör dolandırıcılarına dikkat. Sizleri cep telefonunuzdan arayarak, kendilerini `Başkomiser' veya `Komiser' olarak tanıtıp, çeşitli bahanelerle kontör ve kredi kartı bilgilerinizi isteyen dolandırıcılara itibar etmeyiniz. Emniyet teşkilatı olarak yaptığımız soruşturma ve araştırmalarla ilgili `Kontör isteme, kredi kartı bilgilerini ve şifrenizi talep etme gibi' uygulamamız yoktur."

 

(Gazetevatan)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.